Diablo 4 ile ilgili heyecan verici bir gelişme meydana geldi. Blizzard tarafından oyunun kapalı betası duyuruldu.

Diablo serisi hayranları bir süredir Diablo IV oyununun piyasaya sürülmesini beklemekte. Blizzard’ın da Diablo serisine yakışır bir oyun ortaya koyabilmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduğu biliniyor ve son haberler Diablo 4 kapalı betasının resmen duyurulduğu yönünde.

Diablo 4 kapalı beta ve açık betası için tarih açıklaması yapıldı. Kapalı beta testlerinin tarihi olarak Kasım 2022 gösterildi. Bu bağlamda oyuncular iki aylık bir süre sonra Diablo 4 kapalı betası ile oyunun test sürecine dahil olacak. Açık betanın ise 2023 yılında geleceği açıklanırken, oyunun tam sürüm olarak da yine 2023 yılında kendisini göstermesi beklenmekte.

Oyuncuların final sürümünü  2023 yılında bekliyor ve heyecanla oyunun net çıkış tarihi bekleniyor. Blizzard’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı bazı testlerde seçmiş olduğu birkaç oyuncu için oyunu oynanabilir olarak sunduğuna şahit olmuştuk. Son gelişmelere göre firma oyun testlerinin bir sonraki aşaması için hazır durumda ve oyuna dair daha fazla gelişmenin bu bağlamda yaşanması bekleniyor.

Kapalı betada karmaşıklıkları test etmek ve serisinin geçmişi ile uyum sağlayıp sağlamadığını görebilmek için kriteri karşılayan oyuncular oyunu test edebilecek olup, bir oyuncu kapalı beta için uygun olup olmadığını battle.net üzerinden Haberler ve Özel Teklifler kısmından görebilecek. Kapalı betaya seçilecek olan oyuncular oyunu erkenden deneme fırsatına sahip olacak ancak 2023 açık betasının da zaten yeni yıl geldikten kısa bir süre sonra aktif olması bekleniyor. Yani 2023’ün ilk çeyreğinde oyuna açık beta olarak herkes tarafından erişim sağlanabileceğini söyleyebiliriz. Bu arada kapalı beta için alınan bazı önlemler mevcut ve hikaye için büyük bir spoiler söz konusu olmayacak yani kapalı beta oynayanlar hikayeye tam anlamıyla vakıf olmayacaklar.

Kapalı betaya seçilmek adına en çok şans Diablo 2 ve Diablo 3 oyunlarında daha fazla zaman geçiren oyunculara ait olacak. Oyun geçmişi yeterli görülen oyuncular kapalı betaya dahil edilebilecek.

(Visited 8 times, 1 visits today)