Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Realme yakın zamanda Realme 10 isimli akıllı telefonunu piyasaya sürecek olup, cihaza ilişkin pek çok detay belirlenmiş durumda. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Akıllı telefon kategorisinde son yıllarda Çinli markaların önemli ataklarını görüyoruz. Realme de bu bağlamda dikkat çeken markalardan biri oldu. Kendi içerisinde çeşitli serilere ait akıllı telefonlar sunmakta olan marka, Realme 9 serisi kapsamında ürünlerini ortaya koymuştu ve bu sefer de Realme 10 telefonlarının süreci başlamış durumda.

Realme 10 akıllı telefonunun özellikleri

Son haberler Realme 10 telefonunun sahip olduğu özellikleri göz önüne çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde NBTC ve BIS gibi önemli sertifika platformlarında kendisini gösteren akıllı telefon bu kez de IECEE sertifikasını aldı ve buna ilişkin ilk detaylar ortaya çıkmış oldu.

Cihazın model numarasının RMX3630 olduğu belirlenirken sahip olduğu pek çok teknik özellikler de belirlenmiş durumda. Buna göre Realme 10 akıllı telefonunun 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğe sahip olan IPS LCD panele sahip ekranı bulunmaktadır. Söz konusu ekran 90 Hz tarama hızı sunmaktadır. Cihazın arka kamera platformu ise üçlü yapıdadır. Ana kamerası 48 Megapiksel lense sahiptir ve ona 2 MP + 2 MP lensler eşlik etmektedir.

Yonga seti olarak Snapdragon 695’e yer verilmekte olan akıllı telefonda 5000 mAh büyüklüğe sahip olan bir bataryaya yer verildiği öğrenildi. Akıllı telefon 18 W hızlı şarj desteğine de sahip. Depolama alanı 128 GB olan akıllı telefonda 6 GB RAM yer alıyor. Böylece ürünün sahip olduğu en önemli özelliklerin belirlenmiş durumda olduğunu belirtelim. Ancak elbette bu özelliklerin henüz resmiyet kazanmadığını, dolayısıyla kesin özellikler olmadıklarını da belirtmek gerekiyor. Realme markası günümüzde popüler bir marka ve Realme 10 akıllı telefonu da eşik atlaması adına önemli hamlelerden biri olacaktır.

(Visited 7 times, 1 visits today)