Bu yazımızda dijital reklamlara ve müşteri etkileşimlerine değinmekteyiz. İşte dijital reklama dair bilmeniz gerekenler…

Dijital çağ artık klasik yazılı tabelaların yerine grafikler ve çeşitli tasarımlarla bezeli dijital reklamları beraberinde getirdi. Bilgisayar ortamında hazırlanan reklam ve tanıtım görselleri ortaya çıktı ve bunlar çok kısa bir süre içerisinde hazırlanabiliyor.

Dijital tabela yükselişiyle beraber paradigma promosyonlardan müşterilerin kişiselleştirilmiş ve kapsamlı deneyimlerine geçilirken, kuruluşlar günümüzde dijital işaret sektöründeki son gelişmelerle ilgili olarak müşterileri yakalamakta ve hem onlara ilgi çekici reklamlar sunmak hem de eğlendirmeye çalışmaktadır.
Reklam verenler ve dijital pazarlamacılar içerik konusunu ve ilgisini artırmanın yollarına ihtiyaç duymakta olup, dijital işaretler ile müşterilerin dikkatinin çekilebilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle yapışkan ekranlı sunumlar izleyiciyle ilgili olarak daha iyi bir iletişim zemini sağlayabilmektedir.

Dijital tabela medya oynatıcılarında mobil etkileşim bir hayli mühim olup, Beacon ve Nfc teknolojisinin bu sistemlere dahil edilmesiyle beraber perakendeciler potansiyel ve mevcut müşterilere olan katılımlarını artırmaktadır. Müşteriler ve medya oynatıcıları arasındaki mobil cihazlı iletişim kullanıcılara daha fazla mesajlar göndererek yardımcı olmaktadır. Medya oynatıcılardaki reklam içeriğini yönetme durumu medya yöneticileri için zor olabilir. Dijital tabela medya oynatıcıları bunları daha kolay bir hale getirmektedir. Günümüzde daha iyi bir sistemle web tarayıcısı üzerinden dahi kolaylıkla yönetilebilmektedirler.

Dijital tabelalarla ilgili olarak hileli fiyatlandırma yapan şahıslardan uzak durulması gerekmekte olup, hem kaliteli hem de ucuz teknolojiden yararlanılabilmektedir.
Reklamlar son dönemde özellikle sosyal medya ve arama motoru reklamları bakımından da öne çıkmakta ve Google Adsense, Adwords ve benzeri platformlar aracılığıyla reklam anlaşmalarında bulunulabilmekte ve reklamcılık her geçen gün daha çok gelişmektedir. Aynı zamanda sosyal medya üzerindeki önde gelen profillerle anlaşma yapılarak reklamcılık yapıldığına şahit olmaktayız. Sosyal medya ve dijital dünya günümüzde bir hizmetin veya kişinin reklamını yapmak için en güçlü araç durumundadır ve bu sektörden ekmek yiyenlerin sayısı giderek artmaktadır.

(Visited 11 times, 1 visits today)