Discord üzerinde karşılama botu eklemek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Yeni yazımızda MEE6 karşılama botuna ilişkin bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Oyuncuların uğrak noktası olan Discord, iletişim alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Discord üzerinde MEE6 karşılama botun ekleme gibi bir özellik bulunmakta olup, MEE6 indirebilmek için ilk olarak MEE6 resmi sayfasını ziyaret etmek, ardından da Discord’a Ekle butonuna tıklamak gerekmektedir.

Hesabınızı doğrulamak için sizden Discord giriş bilgilerinizi girmeniz istenecek olup, eğer açılır pencere içerisinde hesabınızı kullanabilmek için izin istenirse de Yetkilendir düğmesine tıklayabilirsiniz. Sonrasında da sunucu adınızın yanında bulunan MEE6’yı Kur seçeneğine tıklayınız ve ardından açılır pencere içerisinde sunucunuzu seçip Devam Et butonuna tıklayarak işleminizi sürdürünüz. Ardından bir bota vereceğiniz izinleri seçebilir, seçimi kaldırıp aşağıya kaldırabilir ve yetkilendir butonuna tıklayarak sunucunuza MEE6 botunu dahil edebilirsiniz.

MEE6 Discord’da karşılama botu kurma:

İlk olarak Hoş Geldiniz” yazılı seçeneğin üzerine tıklayınız ve sonrasında MEE6 botunun işlevlerinden birini seçiniz. Mesela bir kullanıcıya sunucuya katıldığı zaman ona bir mesaj göndermeyi seçebilirsiniz. Bunun akabinde botun kullanıcıya neler söyleyeceğini, yazı tipini v.b. unsurları da belirleyip Kaydet butonuna tıklayarak karşılama botunun fonksiyonunu yerine getirmeye başlamasını sağlayabilirsiniz.

Discord Moderatör Botu

Discord üzerinde moderatör botları da bulunmakta olup bu botlar sunucu üzerinde düzenleme yapılmasına imkan tanımaktadır. Yeni katılan bir üyeye yönelik karşılama botu, aynı zamanda sorun çıkaran kişiler için de cezai işlem uygulamak için botlardan yararlanabilirsiniz. Bir botun aykırı mesajla karşılaştığı zaman nasıl bir hamlede bulunacağını da seçebilirsiniz. Moderatör otunu kurmak izin MEE6 web sitesine gitmeli ve Eklentiler sayfasını görüntüleyip Moderatör yazan yere tıklamalısınız ve sonrasında açılan pencere içerisinde Evet butonuna tıklayarak aktif hale getirmelisiniz.

(Visited 19 times, 1 visits today)