Anlık mesajlaşma uygulaması Discord’u kullanırken başka uygulama kullanmadan müzik dinleme gibi bir imkanınız bulunuyor. İşte bunu sağlayan Discord müzik botu ekleme yöntemi…

Günümüzde oyuncuların en çok kullandığı anlık mesajlaşma uygulamalarından biri konumunda olan Discord üzerinde topluluklarınızla kanallar veya gruplar oluşturabilir, sohbet edebilirsiniz. Discord kullanıcılara pek çok dahili özellik sunmakta olup aynı zamanda bazı botlar aracılığıyla farklı özelliklere ulaşılmasını da sağlamaktadır.

Discord müzik botu

Discord üzerinde müzik botlarından yararlanarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Peki Discord üzerinde müzik botu nasıl eklenir?

Müzik botu eklemek için ilk olarak Discord masaüstü uygulamasını açınız ve sonrasında sunucu satırının altındaki + butonuna tıklayınız. Sonrasında yeni bir sunucu oluşturunuz ve bağlantı üzerinden Discord müzik botunu seçiniz. Seçmiş olduğunuz müzik botunu davet ediniz ve Discord hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapınız . Ardından oluşturmuş olduğunuz müzik botunu sunucuya ekleyiniz. Değişiklikleri onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Discord’da müzik dinlemek için kullanılabilecek olan sayısız bot olduğunu da belirtmek gerekiyor. Müzik botları, YouTube gibi platformlar ile senkronize olarak çalışabilmektedir.

Konuşma sırasında müzik çalmak için uygulanabilecek yöntemler:

Bilgisayarınızın Donanım ve Ses sayfasını açınız ve ardından Ses Cihazlarını Yönet sayfasını açınız. Sonrasında Kayıt sekmesini açarak Stereo Mix seçeneğini varsayılan olarak kaydediniz. Sonrasında Discord müzik botu çalışmaya başlayacak olup siz konuşurken de müzik kesilmeden devam edecektir. Discord üzerinde konuşma esnasında müzik çalabilmek için pek çok Discord müzik botu uyumluluk göstermektedir.

Eğer Android Discord uygulamasında müzik dinlemek istiyorsanız o halde yine discord müzik botu seçimi yaparak seçtiğiniz müzik botunu davet etmeli, hesap bilgilerinizle giriş yapmalısınız. Ardından Yetkilendir yazısına dokunmalı, Ben Robot Değilim ekranını onaylamalısınız. Böylece Discord üzerinde müzik botu aracılığıyla müzik dinlemeleri yapabilirsiniz. Daha fazla faydalı içerik için bizi takip etmeye devam edin.

(Visited 31 times, 1 visits today)