Yeni içeriğimizde SlimDrivers programına değiniyoruz. İşte SlimDrivers ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler…

Windows’ta sürücüleri otomatik olarak güncellemeye ve sürücüler üzerinde kontrolü ele almaya imkan tanımakta olan SlimDrivers , kullanıcıları manuel olarak güncelleme yapma zahmetinden kurtarmasıyla öne çıkmakta olan bir programdır.

Bilgisayarınızın doğru bir şekilde çalışabilmesi için çok sayıda sürücü bulunmaktadır. Bu noktada sürücülerin yalnızca yüklü olması yeterli olmamaktadır. Sürücülerin belirli aralıklarla güncellenmesi daha iyi performans açısından çok önemli bir unsurdur. Sürücüler çok olduğu için sürekli olarak manuel güncelleme yapmak istemeyen kullanıcıların imdadına ise SlimDrivers gibi üçüncü parti olan sürücü güncelleme yazılımları yetişmektedir.

Kullanıcıları sürücü peşinde koşma gibi bir zahmetten kurtarmakta olan SlimDrivers programının nasıl kullanılabileceğine ilişkin olarak bilgilere yer verecek olursak;

SlimDrivers kullanımı

Basit bir şekilde kullanılabilen SlimDrivers programını kullanabilmek için ilk olarak güvenilir bir kaynak aracılığıyla SlimDrivers yükleme dosyasını indirerek kurulumu tamamlayınız. Sonrasında yazılımı çalıştırınız ve sözleşmeyi okuyarak onaylayınız. Yazılımı açtıktan sonra üst araç çubuğunda yer alan Options seçeneğine tıklayınız. Bu sekmede SlimDrivers tarafından yapılan sürücü taramasını özelleştirebileceğiniz seçenekler çıkacak olup bu seçenekleri özelleştiriniz. Sürücü tarama seçeneklerini özelleştirmenizin ardından ana sayfayı açınız ve Start Scan butonuna tıklayınız. Bilgisayarınızda yüklü durumda olan sürücü yoğunluğuna bağlı olarak değişen bir sürede tarama tamamlanacaktır. Ardından karşınıza sürücü güncellemeleri çıkacaktır. Yeni sürümler ve güncellemeleri gördükten sonar güncellemenin yanında yer almakta olan Download Update yazısına tıklayıp güncellemeyi uygulayabilirsiniz.

Bulut teknolojisi kullanarak sürücüleri otomatik olarak yükleme imkanı sunmakta olan SlimDrivers, yaptığınız sürücü taraması sonunda sürücü hatalarını tespit ederek düzeltmeye, son sürümlere ulaşmaya yaramaktadır. Aynı zamanda düşük dosya boyutuna sahip olan SlimDrivers bu yönden de yine avantaj sağlamaktadır. Konuya dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)