Akıllı telefon üreticilerinden Tecno çalışmalarına devam etmekte olup, şirketin yeni akıllı telefonu Spark 9T en sonunda tanıtıldı. Böylece ürüne ilişkin olarak detaylar belirlendi.

Tecno markası, telefon alanında son zamanlarda dikkat çeken markalardan biri. Bunda şirketin fiyat performans konusunda iddialı  bir politika gütmesinin de önemi son derece büyük. Marka özellikle ülkemiz pazarında yoğun bir ilgi görmekte olup şimdi de yeni ürünleriyle kendisini gösteriyor.

Tecno’nun Spark 9T akıllı telefonunun tanıtımı gerçekleştirilmiş durumda. Bir süredir tanıtılması beklenen ürün en sonunda kendisini gösterdi. Böylece telefona ilişkin olarak detaylar belirlendi.

Spark 9T Teknik Özellikleri

Tecno’nun Spark 9T telefonunun 6.6 inç büyüklüğünde IPS LCD ekranı bulunmakta. Cihazın bu ekranı Full HD + çözünürlük sunuyor. Ürünün ekran boyutu konusunda standart bir deneyim sunduğunu belirtmek gerekiyor. Ekran olarak büyük ekran seven kullanıcıların ilgisini çekebilecek olan telefon, Full HD+ çözünürlüğüyle de güzel bir deneyim sunuyor.

Spark 9T akıllı telefonunda yonga seti olarak MediaTek Helio G37 bulunmakta. 128 GB dahili depolama alanı bulunmakta olan akıllı telefonda 4 GB RAM bulunuyor. Akıllı telefonun optik bölümünde 13 MP birincil kamera bulunmakta olup ona 2 Megapiksel derinlik ve yardımcı yapay zeka lensi eşlik ediyor. Telefonun ön bölümünde ise selfie çekimleri yapabilmek için 8 Megapiksellik kamera bulunuyor.

Güç tuşuna monte edilen parmak izi tarayıcısı ile kullanıcılara gereken güvenliği sağlayan akıllı telefon, 10W hızlı şarj destekli 5000 mAh pile sahip. Akıllı telefon böylece batarya tarafında standart bir deneyim sunmayı başarıyor..

Fiyatı ne kadar?

Elbette fiyat bir telefon için en önemli unsurlardan biri. Spark 9T isimli yeni telefonun fiyatı 180 Dolar olarak belirlendi. Ürünün sahip olduğu özellikler ve fiyatı ile pazardaki iddialı seçeneklerden biri olması bekleniyor.

(Visited 14 times, 1 visits today)