Tecno markasının yeni akıllı telefonları Türkiye pazarında resmen satışa sunulmuş durumda. Cihazlar sahip olduğu teknik özelliklerle dikkat çekecek cinsten. İşte konuya ilişkin detaylar…

Akıllı telefon alanında son zamanlarda yaptığı hamlelerle adından söz ettirmekte olan Tecno markası yeni akıllı telefon modellerini Türkiye pazarında da satışa sunmuş durumda. Söz konusu cihazlar Spark 9T ve Spark 9 Pro akıllı telefonları olup iki ürün de Türkiye pazarındaki yerini aldı. Cihazlar şu an e-ticaret platformları üzerinden erişilebilir hale gelmiş durumda.

Telefon pazarından daha büyük bir pasta dilimi kapmak isteyen Tecno bu bağlamda yeni Spark 9 serisi ile kendisini göstermekte olup, Spark 9 Pro isimli model, özelliklerine kıyasla rekabetçi kabul edilebilecek bir fiyatla gelirken Spark 9T modeliyle tam anlamıyla bir fiyat performans cihazı olarak kendisini göstermekte.

Spark 9 Pro Teknik Özellikleri

Cihazın ekranı damla çentik yapısına sahip olup 6.6 inç büyüklüğündedir ve Full HD+ çözünürlük sunmaktadır. Cihazın 32 MP çözünürlük sunmakta olan ön kamerası vardır. Parmak izi koruyucusu yan panelinde yer almakta olan akıllı telefon, genel olarak iddialı özelliklere sahiptir. Helio G85 yonga setine yer verilen modelde 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı desteği bulunmaktadır. Fiyatı 4.883 TL’den başlamakta olan ürün oldukça iddialı bir fiyata sahiptir.

Spark 9T Özellikleri

Akıllı telefonun ekranı 90 Hz yenileme hızına sahiptir ve HD+ çözünürlük desteklemektedir. 32 MP ön kameraya yer verilen modelde 6.6 inç büyüklüğünde ekran yer almaktadır. Cihazda kullanılan işlemci Helio G37 olup ürün 4 GB RAM’e sahiptir. 5000 mAh bataryası bulunan akılı telefon kutudan Android 12 işletim sistemiyle çıkmaktadır. Spark 9T akıllı telefonunun 4.299 TL fiyat etiketi bulunmaktadır ve bu fiyat platformdan platforma değişkenlik gösterebilmektedir.

(Visited 7 times, 1 visits today)