Tecno markasının ilk laptop modeli olarak Megabook T1 cihazı piyasaya sürüldü. Ürünün nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı merak ediliyor.

Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelmekte olan Tecno markasının günümüzde özellikle akıllı telefon kategorisinde çeşitli atılımlar yaptığını biliyoruz. Marka bu sefer de bir laptop modeliyle dikkatleri üzerine çekti.

IFA 2022 etkinliği  kapsamında ilk laptop modeli olan Megabook T1’i tanıtan Tecno, yeni modeliyle dizüstü bilgisayar trendine katılmış oldu. Peki bilgisayar ne gibi özellikler sunmaktadır?

Megabook T1 Özellikleri

Tecno Megabook T1 modelinde hafif ve sağlım bir yapı bulunmakta olup, aynı zamanda hem ince hem de şık bir tasarıma sahip olmayı başarıyor. Böylece görünüş olarak premium bir his vermeyi başarmakta olan Megabook T1 modelinin arka bölümünde Startrail Phantom adı verilen çift tonlu ve parlak şeritli kaplama bulunmaktadır.

Gövdesi alüminyum metal malzemeye sahip olan ürünün ağırlığı 1.4 kilogram olup birden fazla renk seçeneğiyle satılmaktadır. 15.6 inç büyüklüğünde olan ve bu bağlamda standart bir ekran büyüklüğü bulunan laptop Intel i5 ve i7 işlemcilerce desteklenmektedir. İşlemci seçeneği kullanıcının bütçesine ve elbette ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bilgisayarın 8 GB RAM ve 16 GB RAM seçeneği bulunmakta olup, depolama alanı tarafında ise 512 GB ve 1 TB SSD seçenekleri mevcuttur. 70 Wh büyük bir pili bulunmakta olan ürünün 17 saate kadar kullanım süresi vardır. Üründe 2 Megapiksellik ön kamera yer almaktadır. Ürün IPS panel yapısına sahiptir ve 14.8 mm kalınlığı bulunmaktadır. İşletim sistemi olarak Windows 11 sürümüne sahip olan dizüstü bilgisayarda güç tuşuna entegre edilmiş parmak izi okuyucusu bulunmaktadır. Yeni laptop modeli önümüzdeki çeyrek içerisinde raflardaki yerini alacaktır.

Tecno markasının hali hazırda rakiplerinin Honor, Huawei gibi markalar olduğunu ve uzun zamandır da dizüstü bilgisayar kategorisinde oldukları biliniyor. Tecno bu alana henüz yeni adım atan bir marka olarak onları yakalamak adına yeni ürününde oldukça sıkı çalışmış gibi gözüküyor. Ancak bunu asıl biraz zaman geçtikten sonra kullanıcı deneyimleri ile anlayacağız.

(Visited 24 times, 1 visits today)