Bu yazımızda Victoria 3 video oyunuyla ilgili olarak ön inceleme yazımızı paylaşıyoruz. İşte yarıntılar…

Türçke dil desteği ile piyasaya sürülmesi beklenen Victoria 3, beklendiği üzere Türkçe dil desteği ile kendisini gösterecek olup, Paradox Interactive eliyle oluşturulan fark dikkat çekiyor.

Victoria serisini sürdürmeye tam gaz devam eden Paradox, yeni oyunlarında daha iyi bir iş çıkardıkça oyuncuların dikkatini çekiyor.  Victoria 3 oyununun sahip olduğu Türkçe dil desteği sayesinde oyunu öğrenirken fazla zaman kaybetmiyorsunuz.

Oyun içerisinde size en çok yardımcı olacak unsur ise Günlük bölümüdür. Hayat kurtaran bir bölüm olan Günlük kısmı özellikle ilk etap için kritik bir önem teşkil ediyor. Önemli anlarda destek sağlayabiliyor.

Oyunda halkınız üç temel sınıftan oluşmakta olup bunlar; Alt, orta ve üst sınıf olarak öne çıkıyor. Ülkenin refah seviyesini yükseltebilmek, otoritesini artırmak, nüfusunu artırmak için halkınızın ihtiyaçlarıyla ilgilenmeniz, onların ihtiyaçlarına hizmet etmeniz gerekmektedir. Örneğin köylüler, işçiler, esnaflar v.b. sınıfları tek tek kontrol etmeniz de gerekebilmektedir çünkü seçim zamanı geldiğinde onlardan gereken oyu almalısınız.

Grafikler konusunda gayet iyi gözüken oyunun optimizasyon ile ilgili de başarılı dolduğunu söylemek mümkün. Oyun içerisindeki temel unsur ise asker yetiştirip, şehirleri yağmalayıp anlaşmalar imzalamak ve bunun yanında bazı ince detaylar da bulunuyor. Geniş ve güzel bir oyun haritası da bulunuyor.

Oyunda şehirler gerçekten de mimari konusunda çok hassas oluşturulmuş ve bu da size iyi hissettiriyor. Her ülkenin kendi kültürünü ortaya koymayı başarmışlar. Harita üzerinde insanların olmadığı alanlarda ağaçlar, dağlar, kuşlar var ve güzel incelikler oluşturulmuş.

Sol üst kısımda ülkenin genel durumunu gösteren işaretler bulunmakta olup, ekranın altında da 5 adet yuvarlak düğme var ve bunlar ile harita çeşitleri arasında hızlıca geçiş sağlayabiliyorsunuz. Oyunca ince detaylara götüren bölüm de sol kısımda yer almakta olup, ülkeniz için yapmak istediklerinizin temellerini burada belirliyorsunuz.

Şu an ön sipariş aşamasında olan , gayet başarılı gözüken oyunun ön sipariş fiyatının 249,00 TL olduğunu da belirtelim.

(Visited 13 times, 1 visits today)