Müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify üzerinde şarkı sözlerini şarkıyı dinlerken görebilmek için ne yapmanız gerektiğine değiniyoruz.

Günümüzde kullanıcıların yasal bir şekilde müzik dinlemek için kullandığı popüler platformlardan biri olan Spotify, ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar şarkı dinlerken bir yandan da şarkı sözlerini görmek isteyebiliyor. Spotify üzerinde bununla ilgili olarak imkan da sunulmaktadır.

Spotify üzerinde bulunan şarkı sözü görüntüleme fonksiyonu kullanıcılar için keyifli bir deneyim sağlayabiliyor. Peki Spotifly üzerinde nasıl şarkı sözleri görüntülenebilir?

İlk olarak Spotify mobil uygulamasını açınız. Sonrasında dinlemek ve sözlerini görüntülemek maksadıyla istediğiniz şarkıyı açınız. Sonrasında oynatıcı ekranını genişletiniz. Ekranı yukarıya doğru kaydırıp şarkı sözü ekranını genişletiniz. Sonrasında Daha Fazla butonuna dokunup şarkı sözlerini tam ekran hale getiriniz.

Masaüstünde şarkı sözlerini görme yöntemi :

İlk olarak Spotify masaüstü uygulamasını açınız. Sonrasında dinlemek ve sözlerini görüntülemek istediğiniz şarkıyı açınız. Sonra da Oynatma çubuğunda yer alan mikrofon butonuna tıklayın. Şarkı sözleri ekranı çıkacak olup aynı mikrofon butonuna tıklayarak şarkı sözü ekranını dilediğiniz zaman kapatabilme imkanınız var.

Spotify’de şarkı sözü paylaşma yöntemi :

Spotify mobil uygulamasını açınız. Sonrasında dinlemek ve sözlerini görüntülemek istediğiniz şarkıyı seçiniz. Oynatıcı ekranını genişletip ekranı yukarıya doğru kaydırıp şarkı sözü ekranını genişletin. Sonrasında Daha Faza butonuna dokunarak şarkı sözünü tam ekran yapın. Sonra da sağ alt köşede yer alan Paylaş butonuna dokunun. Sonrasında üzerine dokunarak paylaşmak istediğiniz şarkı sözü satırlarını seçin ve Paylaş butonuna tekrar dokunun. Sözleri paylaşmak istediğiniz platformu da seçerek paylaşımı onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece artık Spotify platformunda hem şarkı sözlerini görüntüleyebilir hem de diğer kullanıcılar ile kolayca paylaşabilirsiniz. Konuya dair yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

(Visited 3 times, 1 visits today)