Binlerce şarkının bulunduğu Spotify platformu üzerinde çalma listenizi nasıl yedekleyebileceğiniz konusuna ilişkin bilgilere yer veriyoruz. İşte Spotify çalma listesi yedekleme yöntemi…

En çok kullanılan müzik uygulamalarından biri olan Spotify milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Kişiler Spotify üzerinde çalma listesi oluşturarak müzik zevki doğrultusunda seçimler yapabilmekte olup, bazı kişiler Spotify çalma listesi oluşturup para dahi kazanabilmekte.

Dijital ortamlar üzerindeki verileri yedekleyebilmek hususunda Spotify hesabınızı da kullanabilirsiniz. Çalma listenizi yedeklemek için SpotMyBackup platformunu kullanarak çalma listelerinizi kolay bir şekilde yedekleyebilmeniz mümkündür. Bunun için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Çalma Listesi Yedekleme Adımları

İlk olarak SpotMyBackup servisine gitmek adına Tarayıcınızda SpotMyBackup servisini açarak Login Witch Spotify butonunuza tıklayınız. Açılır pencere şeklinde gelen uyarı ekranı içerisinde Tamam butonuna tıklayınız. Böylece şarkı listeniz yüklenecek olup yükleme işleminin bitmesinden sonra aşağıda yer almakta olan butonlardan Export tuşuna tıklayınız. Bir süre sonra .JSON uzantısına sahip olan çalma listesi yedeği bilgisayarınıza indirilecek olup çalma listesini güncelledikçe bu işlemi tekrarlayarak yedeklerinizi tutabilirsiniz. Eğer önceden yüklemiş olduğunuz çalma listenizi farklı bir hesabınıza yüklemek istemekteyseniz aynı ekranda yer alan Import butonuna tıklayarak yedek dosyasını seçiniz.

SpotMyBackup Güvenli Mi?

Günümüzde SpotMyBackup platformunun yaygın olarak kullanıldığı biliniyor. Yine de veri güvenliği ile ilgili tamamen güvenli bir platform olduğunu söylemek mümkün değildir. Özellikle hesap güvenliğinden endişe etmekteyseniz Spotify hesabınızı üçüncü taraf platformlar ile paylaşmamanız gerekmektedir.

Programsız olarak çalma listesi isimlerini kaydetme:

Bilgisayar aracılığıyla Spotify uygulamasını açıp çalma listesini görüntüleyin, Çalma listesine gelip Ctrl + T tuşlarına basın. Sonra da CTRL + C tuşuna basarak devam edin ve masaüstünde yeni bir metin belgesi oluşturarak açın. Metin belgesinin içinde CTR + V tuşuna basın. Böylece işlem tamamlanacaktır.

(Visited 3 times, 1 visits today)