Bir YouTube kanalı açacaksanız bilmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. İşte YouTube kanalı açacakların bilmesi gerekenler…

YouTube platformu günümüzde en fazla ziyaret edilen, en fazla vakit geçirilen internet platformlarından biri olarak bilinmektedir. Milyarlarca kişinin kullandığı YouTube üzerinde hemen hemen her konuda video içeriği bulmak mümkündür.

Epey gelişen ve daha küresel bir hale gelen YouTube üzerinde günümüzde televizyon kanalları dahi sayfa oluşturmakta ve yayınlar yapmaktadır. YouTube günümüzde pek çok kişiye meslek dahi kazandırmaktadır. Peki YouTube üzerinde nasıl kanal oluşturarak içerik yayınlamaya başlayabilirsiniz?

YouTube Kanal Açma Adımları:

İlk olarak YouTube ana sayfasına giriniz ve sağ üst köşede yer almakta olan Oturum Aç butonuna tıklayınız. Mevcut bir Google hesabınız zaten bulunuyorsa YouTube hesabınız da otomatik olarak bulunmaktadır. Giriş yapıp sonraki adımlara atlayabilirsiniz ancak eğer Google hesabınız bulunmuyorsa Diğer Seçenekler menüsüne girip Hesap Oluştur seçeneğine tıklamanız gerekir. Sonrasında hesap oluşturma sayfasında yer alan bilgileri doldurunuz ve Sonraki Adım butonuna tıklayınız. Böylece Google hesabınızı başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Sonrasında Şimdi de YouTube ile Devam Et butonuna tıklayınız. YouTube platformuna başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra artık kanal oluşturabilir ve video yüklemeye başlayabilirsiniz.

Kanal oluşturmak için ilk olarak sağ üst kısımda bulunan profil  fotoğrafına tıklayınız. Açılan pencerede Kanal Oluştur seçeneğine tıklayıp kanal isminiz ve YouTube kanal fotoğrafınızı ekleyiniz. “KANAL OLUŞTUR” seçeneğine tıklayarak devam ediniz. Sonrasında “Kanalınız oluşturuluyor. Kısa bir süre sonra tekrar kontrol edin.” Şeklinde bir uyarı çıkacak olup YouTube ana sayfasına gidiniz. Sağ üst kısımda yer alan profil fotoğrafına tıkayıp Kanalınız seçeneğine tıklayın. Böylece oluşturmuş oluğunuz yeni YouTube kanalınızı görüntüleyebilirsiniz. Video oluştururken telif haklarına ve özgün içerik üretmeye dikkat etmenizi de tavsiye ederiz. Aksi taktirde kanalınız zarar görerek emeğiniz de boşa gidebilir.

(Visited 4 times, 1 visits today)