Bu içeriğimizde Spotify platformunda kullanıcı adında nasıl değişiklik yapabileceğinize değiniyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Spotify hali hazırda dünyanın en çok kullanılan dijital müzik platformlarından biri olup, yayın hayatına 2006 tarihinde başladı. Hem ülkemizde hem de dünyada milyonlarca aktif kullanıcısı bulunmakta olan Spotify, kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıkları üzerinde değişikliklere neden oluyor. Her geçen gün platforma daha fazla müzik ekleniyor ve daha fazla kullanıcıya ulaşıyor.

Spotify üzerinde kullanıcı isimleri bulunmakta olup, kullanıcı isimleri kimlik numarası gibi görüldüğünden dolayı direkt olarak değiştirilmesi mümkün değildir ancak görünen adın değiştirilmesi zaten yeterlidir çünkü herkes sizi görünen adınız ile görecektir. Bu noktada kullanıcılar Spotify üzerinde görünen adı değiştirebilir ve böylece kendilerine has isimlere sahip olabilirler.

Mobil uygulamalarda Spotify kullanıcı adını veya görünen adı değiştirmek için ilk olarak Spotify mobil uygulamasını açınız. Ardından Ana Sayfa bölümüne giriniz ve sağ üst köşede yer almakta olan dişli çark butonu ile Ayarlar sayfasını açınız. Sonrasında Profili Görüntüle yazısına, sonrasında da Profili Düzenle yazısına dokununuz. Görünen adınızın üzerine dokunarak yeni bir isim giriniz ve sonrasında sağ üst köşede yer almakta olan Kaydet yazısına dokunarak işleminizi tamamlayınız.

Yukarıda uygulamış olduğunuz işlemler Spotify mobil uygulaması için geçerli olup, eğer masaüstü Spotify uygulamasında görünen adınızı değiştirmek istiyorsanız da aşağıdaki yöntemleri kullanarak işleminizi yapabilirsiniz:

İlk olarak Spotify masaüstü uygulamasını açınız ve sonrasında isminizin yanında yer alan Ok butonuna tıklayınız. Sonrasında açılan menü içerisinden Profil seçeneğine tıklayınız. Görünen adınızın üzerine tıklayıp açılan profil bilgileri kartında uygun yere yeni bir isim giriniz ve Kaydet butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Bu işlemleri uygulayarak Spotify üzerinde görünen adınızı değiştirmeniz mümkündür. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)