WhatsApp mesajlaşma uygulamasının kaybolan mesajlar fonksiyonuna ilişkin gelişmeler var. Kaybolan mesajlara yönelik yeni bir özellik aktif oluyor. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Eskiden telefon üzerinden mesajlaşmak için SMS kullanılmakta iken günümüzde mesajlaşma büyük oranda internet ortamı üzerinden mobil uygulamalar aracılığıyla yapılmakta olup, WhatsApp da popüler mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Dünya üzerinde 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan WhatsApp üzerinde yeni bir özellik keşfedildi. WhatsApp platformunda bulunan kaybolan mesajlar için istediğiniz mesajı daimi olarak saklayabileceğiniz özellik aktif hale getiriliyor. Söz konusu özellik Android beta sürümünde kendisini gösterdi. Özellik, kaybolan mesajlar modu açık olan sohbetler içerisindeki bazı mesajların otomatik olarak silinmesini engellemekte olup, böylece mesajlar silinse bile istediğiniz mesajı sohbette saklamaya devam etme şansınız oluyor.

Özellik şu an test edilmekte olup herhangi bir sorunla karşılaşılmaması halinde yakın zamanda tamamen aktif hale getirilmesi bekleniyor. Ancak özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı bilinmiyor. WhatsApp’ın 2.22.7.4 sürümüne sahip Android beta versiyonunda kendisini gösteren özellik, bir süredir kullanılan kaybolan mesajlar fonksiyonu için önemli bir yenilik getirmiş olacak.

WhatsApp kaybolan mesajlar fonksiyonu kişisel mesajların veya gruplardaki mesajlaşmaların belirli bir süre sonra kendiliğinden silinmesini sağalamakta olup, tüm mesajlar silineceği zaman saklamak istediğiniz mesajlar da siliniyor. Bu bağlamda önemli mesajlarını saklamak isteyen kullanıcıların 2.22.7.4 sürümünü kullanarak bu noktada kendilerine avantaj sağlayabileceğini belirtmek gerekiyor.

Kaybolan mesajlar modu açık olan bir sohbete girip bir mesaja basılı tuttuğunuz zaman yeni bir açılabilir menü çıkmakta olup, açılabilir menü içerisinde mesajın kalıcı olarak saklansmasını sağlayabileceğiniz bir seçenek bulunacak. Eğer fikrinizi değiştirirseniz mesaja basılı tutarak mesajın süresi geldiğinde silinmesini sağlayabilirsiniz. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)