Bu yazımızda TikTok uygulaması üzerinde nasıl canlı yayın açabileceğinizi anlatacak, TikTok’ta canlı yayın açma hakkında detaylara değineceğiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

TikTok özellikle gençler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmakta olan sosyal medya uygulamalarından biri olup, günümüzde akıllı telefonlarda en fazla kullanılan uygulamalardan biridir. Ülkemizde de en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Vine ile başlayan kısa video paylaşma akımı günümüzde TikTok ile devam etmekte olup, TikTok üzerinde 15 saniyelik videolarla sosyal medyaya damga vuran kullanıcılar bulunuyor. Bu bağlamda en başarılı platformlardan biri haline gelen TikTok üzerinden gelir elde etmek ve şöhreti yakalamak isteyen pek çok kullanıcı bulunuyor. TikTok üzerinde canlı yayın açarak para kazanmak da kullanıcıların en çok istediği işlevlerden biridir.

TikTok platformunda canlı yayın başlatma işlemi de yapılabiliyor. Kullanıcılar canlı yayınlara aracılığıyla daha fazla kullanıcıya anlık olarak erişebiliyor. Ancak canlı yayın açmanın bazı şartları bulunuyor. 16 yaş ve üzerinde olmak da bunlardan biri olup, hediye alıp gönderebilmek içinse canlı yayın yapan kişinin 18 yaş ve üzerinde olması gerekiyor. Canlı yayın yapmak için gereken bir diğer şart ise takipçi sayısı olup, kullanıcıların TikTok üzerinde canlı yayın başlatabilmesi için en az 1000 takipçiye sahip olması gerekmekte.

TikTok’ta canlı yayın açmak:

İlk olarak TikTok uygulamasını açınız ve ekranın alt kısmında yer almakta olan + simgesine dokununuz. Sonrasında Kamera seçeneğinin yanında yer almakta olan Canlı düğmesine tıklayınız. Canlı yayın için bir resim ve başlık seçiniz ve sonrasında Canlı Yayına Geç seçeneğine tıklayınız. Canlı yayın esnasında kamerayı çevirmek, yorumları filtrelemek ve efekt kullanabilmek için üç noktaya dokunabilirsiniz. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 39 times, 1 visits today)