eFootball 2023 sürümü oyuncular için ücretsiz olarak sunuldu. Böylece KONAMI, eFootbal 2022’den sonra 2023’ü de ücretsiz olarak sunuyor. İşte habere dair tüm detaylar…

Futbol oyunları kategorisinde FIFA ile PES’in büyük bir rekabeti bulunuyordu ve son yıllarda FIFA serisinin PES serisine karşı ciddi bir üstünlük yakaladığını biliyorduk. PES serisi sonradan isim değiştirerek eFootball serisi haline geldi ve bir süredir eFootball ismiyle yeni oyunlar çıkaran KONAMI, iki yıldır da ücretsiz olarak sürümlerini sunarak dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl ücretsiz olarak sunulan sürümden sonra eFootball 2023 sürümü de oyuncular için ücretsiz olarak sunulmuş durumda. Oyun hem mobil hem konsol sürümleriyle de ücretsiz olarak çıktı.

eFootbal 2023’te neler farklı?

Yaz döneminde güncellenen oyuncu verilerini ve transferlerini getiren eFootball, ortak ve lisanslı kulüplerin çoğunun güncellenmiş halini sunuyor.
eFootbal 21023 sürümünde İtalya’nın AC Milan ve FC Internazionale kulüplerinin tam kadrolarını, formalarını, paylaştıkları ortak ikonik stadyum olan San Siro’yu içerisinde barındırıyor. Gerçekleştirilen özel lisans anlaşması sayesinde oyuncuların heyecan duyacağı değişiklikler sunmakta olup bu değişikliklere oyuna Liga BBVA MX eklenmesi de dahildir. 18 Meksika kulübünün tamamı lisanslı olarak oyunculara sunulacak olup, böylece oyuncular eFootbal 2023 oyununda Meksika futbolunu yaşayabilecek.

Önceden oyuncular eFootball serisinde deneme maçlarında çevrimdışı oynamakta iken dokuz ortak kulüpten birini seçme seçenekleri bulunuyordu. 2023 sürümünde bu sayı 26’ya artırılmış durumda. Bu sayının içerisine Santos, Roma, Milan, Inter gibi efsanevi kulüpler de dahil.

eFootball sürümü, popüler oyun modu Dream Team için iki yeni kart türü olan Epic vce Highlight’ı da içerisinde barındırmaktadır. Epic içerisinde destansı kartlar yer almakta olup futbol tarihinin önemli oyuncularına odaklanılmaktadır. Highlight ise mevcut sezona odaklanmakta, 2022 – 2023 sezonunda dünya futbolunu alevlendirmekte olan mevcut oyuncuları seçmektedir.

(Visited 7 times, 1 visits today)