Konami oyuncuların hiç de memnun olmayacağı yeni bir açıklama yaptı. Son gelişmeler stüdyonun eFootball serisi ile ilgili güncellemeyi beklenenden daha geç yayınlayacağını gösteriyor.
Konami, futbol oyunu dünyasında uzun bir zamandır PES serisini geliştirmekte ve her yıl yeni bir PES oyunu piyasaya sürmekte idi. Ancak günümüzde PES serisinin yerini eFootball aldı. Bu doğrultuda geçtiğimiz haftalarda yeni sürümü yayınlayan Konami, oyuncuların memnun olmayacağı pek çok hatanın önüne geçememişti. Oyun hazır olmadan piyasaya sürülmüş , bu nedenle de büyük eleştirilerin hedefi haline gelmişti.

Konami’nin yeni eFootball oyununda yer alan hataları giderebilmek konusunda azimli olduğu ve bir özür mesajı da yayınladığı biliniyordu. Söz konusu açıklamada da takipçilerine bir süre beklemelerini söyleyen Konami, şimdi bir mesaj daha yayınladı. Twitter üzerinden bir açıklama yapan Konami, yeni eFootball güncellemesinin ertelendiğini duyurdu ve hayranlarından özür diledi. Hatta düzeltmelerin bulunduğu yeni sürümün ne zaman yayınlanacağına dair net bir açıklama dahi yapamadı. Konami yaptığı açıklamada 0.9.1 sürümünün yayınlanmasının Kasım ayının başlarına ertelemeye karar verdiklerini söyledi ancak gün veremedi. Bu nedenle güncelleme çalışmaları sırasında bir sorunla karşılaşılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Tepkiler büyüdü

Konami tarafından yapılan güncellemenin ertelendiği duyurusunun ardından oyuncuların sosyal medya üzerindeki tepkisi daha da büyümüş durumda. Bunda Konami ‘nin oyunu zaten iki yıldır geliştirmekte olmasının büyük payı bulunuyor. Şirketin iki yıllık süreçte bu kadar fazla hata içeren bir oyunu çıkarması oyuncuların tepkisinin temel kaynağı.

Unreal Engine ile geliştirilen eFootball eğer ilerleyen süreçte de başarılı olamazsa FIFA serisi artık tamamen bir tekel haline gelebilir. Rekabetin olmaması ise FIFA’nın daha fazla çalışmasına gerek kalmamasına neden olur ve dolayısıyla her yıl neredeyse hiç geliştirilmemiş EA Sports oyun sürümleri görmeye devam ederiz.

(Visited 39 times, 1 visits today)