FIFA 23 oyununun ne zaman piyasaya sürüleceğine ilişkin olarak gelişme yaşandı ve oyuna dair yeni video paylaşıldı. İşte habere dair detaylar…

Oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan FIFA serisi için son olarak FIFA 22 oyunu piyasaya sürülmüştü ve yakın zamanda FIFA 23 çıkacak. Gelen bilgilere göre FIFA 23 oyunu 30 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürülecek.

FIFA 23 video oyunu PlayStation 4, 5 , Xbox One, Series, Google Stadia, Epic Games ve Steam üzerinde çıkışını gerçekleştirecek. Türkiye fiyatı da açıklanan oyunun fahiş bir fiyat etiketiyle geleceğini söyleyebiliriz. 21 Ağustos’tan önce ön sipariş veren oyunculara FIFA World Cup FUT Hero eşya hediyesi ile birlikte satılan oyun PlayStation 5 için 800 TL’den alıcı bekliyorken Ultimate Edition sürümüne sahip olmak içinse 1000 TL ödemek gerekiyor. PC tarafındaki fiyatı ise 700 TL olarak belirlenen video oyununun PC tarafında kısmen daha uygun bir fiyattan alıcı beklediğini belirtmek gerekiyor.

FIFA ve EA arasındaki anlaşmanın bitmesi sebebiyle FIFA ismini kullanan son oyun olarak kendisini gösterecek olan FIFA 23, bu noktada özel bir anlama sahip olacak. Seri 2024 yılından itibaren EA Sports FC olarak devam edecek. Oyuna dair ilk fragman da yayınlanmış durumda. Söz konusu fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fragmanda da görüleceği üzere oyuna ilişkin olarak oynanış görüntülerine de yer verilmekte olup, oyunda kadınlar da ön planda olacak. Kadın futbolculardan kurulu takımları yönetebilecek ve kıyasıya rekabet içerisine dahil olabileceksiniz. Yeni FIFA oyununun taraftarlar bakımından da oldukça geliştirildiğini söyleyebiliriz. Daha gerçekçi taraftar görüntüleri ve stat dışındaki taraftar sevinçleri ve gösterileri de oyuna yansıtılarak atmosfer olarak daha güçlü bir FIFA oyunuyla karşılaşacağız. Yeni FIFA oyunundan beklentilerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)