Bu yazımızda WeTransfer programına alternatif konumunda olan dosya paylaşım uygulamalarına değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Uzun yıllardır kullanılmakta olan WeTransfer platformu, insanların internet ortamı aracılığıyla birbirine dosya gönderebilmesine imkan tanımakta olan popüler bir hizmet olarak öne çıkmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak iki fraklı sürümü bulunan WeTransfer, ücretsiz sürümde 2 GB’a kadar dosya paylaşımına müsaade eder.
Günümüzde WeTransfer programına alternatif olabilecek nitelikteki dosya paylaşım uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan öne çıkanlara sizler için değinecek olursak;

Zapya

Kullanıcı dostu bir arayüzü bulunan Zapya, dünya genelinde 500 milyonun üzerinde kullanıcı tarafından kullanılmakta olan popüler bir hizmet olarak öne çıkar. Dosya aktarım işlemini oldukça basit hale getiren Zapya, platformlar arasında dosya aktarılabilmesine imkan tanımaktadır. Aynı anda birden fazla cihaza çeşitli dosyalar göndermeye imkan tanır ve Bluetooth’tan çok daha hızlı işlev görür.

Google Drive

Dünyanın en popüler bulut depolama servislerinden biri olup, platform aracılığıyla dosyalarınızı diğer kişiler ile paylaşabilmeniz de mümkündür. Ücretsiz versiyonu 15 GB depolama sunmaktadır. Mac, Android, iOS ve Windows üzerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Xender

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan Xender, iOS, Windows, Mac , PC platformunda oldukça yaygındır. Ücretsiz olarak sunulmakta olan uygulama dosya yöneticisi de sunmakta olup, gönderilen dosyaları görüntüleyebilmeye, silebilmeye ve taşımaya imkan tanımaktadır.

OneDrive

Popüler bulut depolama servislerinden biri olup, dosya paylaşımı yapılabilen, ücretsiz olarak 5 GB alan sunan bir programdır. Bu hususta Google Drive’a nazaran dezavantajlıdır çünkü Drive 15 GB alan sunmaktadır.

Send Anywhere

Boyutu yüksek olan videoları gönderebilme konusunda sorun yaşayan kullanıcılar için çok iyi bir seçene kolan Send Anywhere, ücretsiz sürümde 10 GB’a kadar dosya gönderme imkanı sunmaktadır. Bu rakam çoğu kullanıcı için yeterli seviyededir. Platformun 256 Bit şifreleme teknolojisi desteği de bulunmaktadır ve dosya paylaşım işleminin güvenli olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır.

(Visited 7 times, 1 visits today)