Çiçeği burnunda oyunlardan Elden Ring, sergilediği başarıyla dikkatleri üzerine topladı. Oyun Steam eş zamanlı oyuncu sayısı hususunda adeta rekor kırdı.

Video oyunu dünyası zaman içerisinde evrim geçirerek Steam gibi platformların aracılığını yaptığı büyük bir mecra haline geldi. Pek çok video oyunu Steam üzerinde yayınlanıyor ve büyük oyuncu kitlelerine erişiyor. Elden Ring oyunu da bu bağlamda büyük başarı yakalayan bir oyun oldu.

Uzun süredir çıkması beklenen Elden Ring en sonunda tüm platformlarda çıkışını gerçekleştirdi. Aksiyon rol yapma türündeki video oyunu FromSoftware eliyle geliştirilirken yayıncılığını ise Bandai Namco yaptı. Çıkış yaptığı ilk andan itibaren büyük ilgi gören oyun kısa sürede eş zamanlı oyuncu sayısı hususunda büyük bir başarı yakaladı. Yapımın eş zamanlı oyuncu sayısı 800.000’e dayandı. Böylece en popüler oyunlar listesinde ilk sırada yer aldı.

Oyunun inceleme puanları da geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Elden Ring, PlayStation 5 platformunda da PC platformunda da yüksek puanlar almayı başardı. Oyun bu başarısını eş zamanlı oyuncu sayısında da göstererek ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Elden Ring Sistem Gereksinimleri ( Minimum ) :

  • İşletim sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-8400 ya da AMD Ryzen 3 3300X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Grafik kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580 4 GB DirectX sürümü: Versiyon 12
  • Depolama alanı: 60 GB boş alan

Oyunun dosya boyutu 60 GB kadar  olup, böylece bilgisayarınıza yüklemeniz için 60 GB boş alan gerekiyor. Ancak biz bilgisayarınızda en az 80 GB kadar alan bırakmanızı tavsiye ediyoruz çünkü aksi taktirde donma, kasma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşmayı ihmal etmeyin.

(Visited 32 times, 1 visits today)