Giyilebilir cihazlara yönelik olarak yeni bir gelişme meydana geldi. En fazla satan akıllı saat modellerinin hangisi olduğu resmen duyuruldu. İşte en çok satan akıllı saatler…

Giyilebilir cihazların özelikle son beş yıllık süreçte iyiden iyiye ağırlığını hissettirdiğini ve giderek daha fazla kişi tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Her ne kadar akıllı telefonlar kadar yaygın olmasada giyilebilir cihazlardan yararlananların sayısı da son derece fazla ve giderek artıyor. Giyilebilir cihaz alanında en fazla kullanılan ürünler ise akıllı saatler olup, 2022 yılının birinci çeyrek dönemine ilişkin en çok satan akıllı saat modellerine dair duyuru yayımlandı.

İlk sırada Watch Series 7 bulunuyor

En çok satan akıllı saat modellerine ilişkin yapılan açıklamaya göre listenin ilk sırasında Apple Watch Series 7 ürünü bulunuyor. Apple 2022 yılının birinci çeyrek döneminde pek çok kategoride ilk sırada yer alırken bunlara en çok satan kablosuz kulaklıklar, akıllı hoparlörler, tabletler gibi örnekler gösterilebilir.

Apple’ın Watch Series 7 modeli Ocak – Mart aylarındaki dönemde dünyanın en fazla satan akıllı saati oldu. Listenin ikinci sırasında da yine Apple’ın bir başka ürünü olan Watch SE yer almakta. Watch SE modelinin fiyatının Watch Series 7 ürününe nazaran daha makul olduğunu söyleyebiliriz.

En çok satan saatler listesinin üçüncü sırasında yer alan ürün ise Galaxy Watch 4 oldu. Popüler teknoloji şirketi Samsung’un eliyle gelen ürün, akıllı saat alanındaki başarısıyla dikkatleri topladı.

En fazla satan akıllı saat olan Watch Series 7 400 Dolar başlangıç fiyatına sahip olan biri ürün olup böylece en pahalı akıllı saat olma unvanını da elinde bulundurduğunu belirtelim. Apple’ın pahalı ürünler satmasına rağmen pek çok alanda en çok satan şirket olması da başarısının çok üst seviyede olduğunu gösteriyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)