Bu içeriğimizde PlayStation oyunlarını nasıl uygun fiyatlardan alabileceğinize değiniyoruz. İşte PlayStation oyunlarını uygun fiyatlardan alma yöntemi…

PlayStation oyunlarının sahip olduğu fiyatlar Euro kuru üzerinden hesaplandığı için oldukça yüksek oluyor. Türkiye, Sony tarafından bir Avrupa ülkesi olarak listelenmekte ve bu nedenle ülkemizde PlayStation oyunları Euro fiyatlandırması üzerinden alınabilmekte. Bu durum kutulu oyunların 1000 TL gibi rakamlardan satılmasına neden olmakta. Peki PlayStation oyuncuları bir PlayStation oyununu nasıl uygun fiyattan elde edebilir?

PlayStation Plus

Öncelikle PlayStation sahiplerinin PlayStation Plus abonesi olmasının önemli bir avantaj olacağını söyleyelim çünkü platform üzerinde zaman zaman özel indirimler uygulanıyor ve bu sayede oyunları çok daha makul fiyatlardan satın almak mümkün oluyor.

Yeni oyunların kutulu sürümleri genelde dijitale nazaran daha pahalı olsada kutulu oyunları takaslamak gibi bir avanataj olduğunu da belirtmek gerekiyor. PlaySttation oyunlarını aldıktan sonra oynayıp satarak zararınızı karşılayabilir veya biraz eskiyen oyuncuları ikinci el olarak kendiniz satın alabilirsiniz. Böylece daha cazip fiyatlardan PlayStation oyunlarını oynamış olursunuz. Aynı zamanda konsolunuzu yükselttiğinizde veya Xbox’a geçi yapmak istediğiniz kutulu oyunları çar çabuk satarak da elinizden çıkarabilirsiniz. PSN hesabını satmak stresli bir süreçtir ancak kutulu oyunları satmak basittir.

Arkadaşlarınızla beraber alın

Eğer güvendiğiniz bir arkadaşınız var ise ve o da PlayStation oynuyor ise oyunlar  beraber satın alabilir ve böylece maliyeti bölüşebilirsiniz. Bir oyun almadan önce arkadaşınızla iletişimde olarak arkadaşınızın hesabını kendi hesabınıza ekleyip oyunu indirerek oynayabilirsiniz. Buna PSN Kardeşliği de denilmekte olup, tam olarak güvenmediğiniz kişilerle yapmayın çünkü hesabınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz.

Oyunları kiralamak

PlayStation oyuncuları son zamanlarda oyunları satın almak yerine kiralama yoluna da başvuruyor. PlayStation kafelerinde yaygın olarak görülen bu akım ile özellikle kısa süreli oyunları kiralayarak oynayabilirsiniz.

(Visited 5 times, 1 visits today)