Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Realme, GT 2 Master Explorer Edition akıllı telefonunu piyasaya sürme hazırlığı yapmakta olup, telefonun sahip olduğu teknik özellikler belirlenmiş durumda.

Akıllı telefon markalarından Realme’nin son yıllarda büyük bir atak yaptığını ve telefon pazarında ciddi bir paya sahip olduğunu biliyoruz. Şirket şimdi bu payı daha da artırabilmek adına çeşitli hamlelerde bulunuyor.

Realme GT 2 Master Explorer Edition akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştiren Realme, böylece telefona ait teknik özelliklere detaylı olarak yer vermiş oldu. Gelen bilgilere göre Realme GT 2 Master Explorer Edition akıllı telefonunda 120 HZ tazeleme hızına sahip olan 10 bit AMOLED panel ekran bulunuyor.

Telefon yonga seti olarak Snapdragon 8+ Gen 1 kullanıyor. RAM tarafında 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı seçenek sunmakta olan akıllı telefon depolama alanı tarafında da 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki seçenek sunmakta.

Akıllı telefonun arka bölümünde 50 MP ana kamera bulunuyor. Buna 50 MP ultra geniş lens ile 2 MP lensin eşlik ettiği sızdırıldı. Üstelik yeni lens teknolojilerine sahip olduğu paylaşıldı. Ürünün bu bağlamda kamera tarafında oldukça iddialı geldiğini söyleyebiliriz.

Realme GT 2 Master Explorer Edition modelinde batarya olarak 100 W hızlı şarj desteği bulunmakta olan 5000 mAh kapasiteli bataryaya yer veriliyor. Telefon işletim sistemi olarak ise Android 12 yazılımını temel alıyor. Cihaz 5G bağlantı desteğine sahip olup bu bağlamda ileriye dönük bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz.

GT 2 Master Explorer Edition akıllı telefonu ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacak olup daha sonra belli başlı Avrupa ülkelerine geleceği de öğrenildi. Türkiye pazarına da gelmesi bekleniyor ancak ülkemize ulaşması yılın son aylarına doğru gerçekleşebilir. Habere dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)