Zaunkoenig M2K isimli yeni oyuncu faresi epey ufak ve hafif bir yapıya sahip olmasıyla diğer pek çok oyuncu faresinden ayrılıyor. İşte habere ilişkin detaylar…

Günümüzde bilgisayar ekipmanlarının oyunculara yönelik olarak özel bir şekilde üretildiğine şahit oluyoruz. Özellikle klavye, fare gibi cihazlar bolca oyunculara özel olarak geliyor. Ancak üreticiler genelde oyuncu farelerinde geleneksel tasarım yapısını koruyorlar ancak farenin standart bir fareye nazaran daha hafif olmasına da özen gösteriyorlar. Bu bağlamda daha çok petekli gövde tasarımına yer veriliyor ve böylece hafiflik sağlanıyor ancak Zaunkoenig M2K ürününün tamamen farklı bir boyut kazandıracağını söyleyebiliriz çünkü ürün sadece 23 Gram ağırlığa sahip. Böylece dünyanın en hafif oyuncu faresi olarak kendisini göstermiş durumda.

Zaunkoenig M2K ürününün uzunluğu ise sadece 79 mm olup, böylece standart bir oyuncu faresinin neredeyse yarısı kadar boyutu bulunuyor. Bu sayede avuç içinde epey ufak gözüken Zaunkoenig M2K oyuncu faresi, dünyanın en hafif ve en ufak yapılı oyuncu faresi olarak kendisini göstermiş durumda.

Ürün epey ufak bir yapıya sahip olmasına rağmen hem PiXart 3360 sensörü hem de 8000 Hz tarama hızı sunuyor. Ürünün gecikme süresi ise 13.5 mm olarak açıklandı. İddia edilene göre ürün performans tarafında en iyi oyuncu farelerine dahi rakip olabilecek niteliklere sahip olmasıyla öne çıkıyor. Üründe Omron D2FF01F tuşlar kullanılıyor ve böylece hafifliğe katkı sağlanıyor. Zaunkoenig M2K tasarım anlamında tamamen farklı bir tarz sunuyor ve bu sayede epey ufak ve hafif olduğunu söyleyebiliriz.

Zaunkoenig M2K fiyatı oldukça pahalı

Açıklanan Zaunkoenig M2K ürünü dikkat çeken tasarımının bedelini fiyat tarafında fazlasıyla çıkarıyor çünkü ürün için belirlenen fiyatın 300 Euro olduğu öğrenildi. Ürünün bu fiyatının kuşkusuz ki bir Mouse cihazına nazaran son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum ürünün başarılı bir satış performansı ortaya koyması konusunda öne çıkan bir engel gibi gözüküyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)