Yeni yazımızda Türk dizi tarihine damgasını vurmuş olan en iyi 5 Türk dizisine değiniyoruz. İşte o diziler…

Avrupa Yakası

Müthiş bir kadroya sahip olan kaliteli komedi dizilerinden Avrupa Yakası, her sezonunda farklı bir hava ortaya koymuş, gelmiş geçmiş en beğenilen ve günümüzde hala eski bölümleri ilgiyle izlenen bir dizidir. Özellikle Burhan Altıntop karakterinin dizinin bir bölümünden sonra diziyi adeta zirveye taşıdığı bilinmektedir.

Leyla İle Mecnun

Aksakallı dedenin öğüt verdiği Mecnun karakterinin yaşamına konu edinmekte olan Leyla ile Mecnun, absürt komedi alanında çok başarılı bir dizidir. Aynı zamanda bazen duygusallaşan etkileyici bir atmosferi de bulunmakta olan Leyla ile Mecnun mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer almaktadır.

Kardeş Payı

Tesisatçı olarak çalışan iki kardeşin hayali babalarının yarım bırakmış olduğu bor ile çalışan araba projesini yapmaktır. Bunun için yatırım aramaktadırlar. Metin, Ali ve Feyyaz ismine sahip olan üç kardeşlerdir ancak onlardan Feyyaz aşklarının peşinde koşmaktadır.

Behzat Ç.

Polisiye dizisi olan Behzat Ç‘de, komiser ekibi ile Ankara’da yaşayan cinayetleri çözmeye çalışmaktadır. Kendine has bir mizacı olan dizi, bir dönemin en popüler dizileri arasında yer alıyordu. Behzat Ç aynı zamanda bir bölümünde Leyla ile Mecnun dizisiyle ortak bir bölüm çekmiştir.

Sihirli Annem

Bir zamanların en çok sevilen dizisi olan Sihirli Annem, alanında en iyi dizilerden biri olarak bilinmektedir. Dizide Dudu peri kızının bir faani ile evlenmesine engel olmaya çalışmakta, kızını ölümsüz olan bir kişiyle evlendirmek niyetindedir. “ Sihirli güçleriniz olsaydı nasıl olurdu?” sorusuna aradığınız cevabı kısmen bulabileceğiniz eğlenceli dizilerdendir.

Bizimkiler

Uzun metrajlı dizilerden Bizimkiler 13 yıl boyunca devam etmiştir. Zamanının en sevilen dizilerinden biridir. Dizide aynı apartman içerisinde bulunmakta olan 7 farklı ailenin günlük yaşamları konu edinilmekte ve samimi aile dizilerinden biri olarak bilinmektedir.

(Visited 5 times, 1 visits today)