Bu yazımızda en iyi dedektiflik temalı filmlere ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte en iyi dedektiflik filmleri…

Sinema dünyasına bu alanda damga vuran çok sayıda film vardır. Bunların bazıları izleyici tarafından daha çok beğenilerek öne çıkarılmıştır.

İşte en iyi dedektiflik temalı filmler :

Get Smart

Anne Hathaway, Steve Carell gibi ünlü oyuncuları içerisinde barındıran komedi türünden bir dedektiflik filmidir. İki ajanın başından geçen olayları anlatmakta olan film, hem aksiyon hem macera hem de komediyi içerisinde barındırmasıyla öne çıkmaktadır.

Inside Man

Sıradan bir soygun gibi gözüken ancak oldukça sıra dışı olan bir soygun olayını konu edinmekte olan film, 50 kişiyi rehin alan dört soyguncuyu konu edinmektedir. Söz konusu soyguncular bankaya boyacı gibi girmişlerdir ve çok rahat hareket etmektedirler. Olayı çözmek için ise 2 dedektif görevlendirilmektedir fakat soyguncuların elinde de önemli kozlar bulunmaktadır.

 

Night Clerk

Film otistik bir otel görevlisinin hayatını konu edinmektedir. Görevli otele konaklamaya gelen misafirleri güvenlik kamerası ile izlemektedir fakat otelde bir cinayet işlenmiştir ve gözler otel görevlisinin üzerine yoğunlaşmış durumdadır. Eğer güvenlik kamerası ile cinayet kanıtlanırsa bu sefer de kendisini ele vereceğini bilen otel görevlisi nasıl bir yol izleyecektir?

Shaft

Dedektif John Shaft’ın başı adeta beladan kurtulmamaktadır ve yaptığı görev de ailesine zarar gelme ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda ailesi kendisinin görevi ve ailesi arasında seçim yapmasını ister. Görevini bırakmayınca eşi kendisinden ayrılır ancak Shaft’ın oğlu da ileride FBI’da işe başlayacak ve babasıyla yolları kesişecektir.

Cinayet Süsü

Hem komediyi hem de gizemi içerisinde barındıran Türk yapımı bu film IMDb’den 6.7 puan almayı başarmıştır. Filmde Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Uğur Yücel gibi tanıdık simalar bulunmaktadır. Gizemli bir seri katilin peşinde giden ekip garip olaylarla karşılaşır ve meydana gelen cinayeti çözmek için uğraş vermektedir.

(Visited 5 times, 1 visits today)