Son zamanların başarılı telefon üreticilerinden biri olan Poco, şimdi de M5 isimli akıllı telefon modelini piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor. Cihaz artık son düzlüğe girmiş durumda. İşte telefona ilişkin ayrıntılar…

Poco markası akıllı telefon alanındaki çalışmalarını sürdürüyor ve yakın zamanda M serisin telefon ailesini genişletmesi bekleniyor. Poco’nun M5 modeli, Redmi Note 10S akıllı telefonunun yeniden markalanan bir versiyonu olarak kendisini gösterebilir. Bu bilgi yakın zamanlı bir rapora göre ortaya çıkmış olup, Poco M5 modelinin yolda olduğuna yönelik olarak bir başka sertifikasyon süreci de bulunuyor. Cihaz için artık son düzlüğe girildiğini söyleyebiliriz.

M5 akıllı telefonunun teknik özellikleri ve diğer ayrıntılar

Merakla beklenmekte olan Poco M5 modeli son olarak Hindistan’da belgelendirme kuruluşları tarafından onay verilmeye başlayan bir model oldu. 22071219CI model numarası olan akıllı telefon 4G ağları için destek sunmakta. Muhtemelen NFC desteği ile gelecek olan akıllı telefonda 4 GB RAM + 64 GB depolama alanı, 4 GB RAM + 128 GB depolama alanı ve 6 GB RAM ile 128 GB depolama alanı versiyonları bulunuyor. Telefon işlemci olarak muhtemelen MediaTek Helio G95 ile çıkış yapacak.

Yazılım olarak Android 12 tabanlı MIUI 13 kullanan akıllı telefonda 6.43 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Telefonun kamera özelliklerine baktığımız zaman ise 50 MP ana kameraya sahip olan üç sensör dikkat çekiyor. Cihazın ön yüzünde ise 8 MP selfie kamerası bulunmakta. Cihaz 33 Watt hızlı şarj desteği olan 5000 mAh batarya kullanmakta. Cihazın NFC desteği de bulunacak olup bu doğrultuda kullanıcıların işine yarayacak fonksiyonlar sunuyor. Ürünün pazarda nasıl bir performans ortaya koyacağı hususu merakla bekleniyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)