Honor markası giriş segment için iddialı bir model olan Honor X8 5G cihazıyla kendisini gösterdi. Akıllı telefon için beklenen tanıtım resmen yapıldı. İşte habere ilişkin detaylar…

Teknoloji alanında akıllı telefon kategorisinde yaptığı hamleler ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Honor markası çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. Şirket bu sefer de Honor X8 akıllı telefonunun 5G sürümüyle ortaya çıktı. Daha önce Mart ayında cihazın 4G sürümünün tanıtımını gerçekleştirmişti. Bir süredir 5G versiyonunun da tanıtılması bekleniyordu ve bu gerçekleşmiş oldu.

Honor X8 5G akıllı telefonunun sahip olduğu özelliklerin 4G sürümüne nazaran biraz daha iyi olması bekleniyordu ancak gelen bilgilere göre Honor, X8 5G modelinde 5G olmayan X8’e göre bazı özellikleri kırpmış durumda. Bu da enteresan bir gelişme olarak gözlerden kaçmadı çünkü genelde tam aksi olurdu.

Honor X8 5G Teknik Özellikleri

Giriş segment için hazırlanan bir model olmasına rağmen 5G bağlantısı desteklemekte olan Honor X8 5G cihazı bu bağlamda ileriye dönük olan akıllı telefon modellerinden birisi olarak kendisini göstermektedir. Cihazın ana kamerası 48 Megapiksel çözünürlüğünde sensör kullanmaktadır ve bu ana kameraya 2 MP makro kameralar ile 2 Mp derinli kamerası eşlik etmektedir. Cihaz böylece üçlü kamera platformu ile öne çıkmaktadır. Ürünün NFC, USB-C bağlantı noktası, 3.5 mm kulaklık girişi desteği yer almaktadır.

Snapdragon 480 Plus yonga setinden yararlanmakta olan akıllı telefonun 5G bağlantı desteğini sağlayan temel unsuru budur. Cihaz yazılım olarak Android 11 tabanlı MagicUI 4.2 sürümünü kullanır ve 5000 mAh büyüklüğünde 22.5 watt şarj olabilen bataryası vardır. Mavi ve siyah olarak iki farklı renk seçeneği bulunmakta olan akıllı telefon modelinin ekranı 6.5 inç büyüklüğündedir ve cihaz Full HD+ çözünürlük desteklemektedir. Telefonun ekranı 60 Hz tarama hızı sunmaktadır.

(Visited 3 times, 1 visits today)