GTA 5 oyunu için çıkmış olan çok sayıda mod bulunmakta olup biz bu yazımızda bunlar arasından en öne çıkanlara değiniyoruz.

Popüler video oyunlarından GTA 5’in açılımı Grand Theft Auto 5 olup oyun 2013 yılında piyasaya sürülmesine karşın günümüzde hala ilgiyle oynanmaktadır ve oyun için bu zamana kadar çok sayıda farklı mod piyasaya sürülmüştür. Bunlar arasından özellikle bazıları dikkat çekmektedir.

VisualV

VisualV modu GTA V oyunundaki dokuyu geliştiren bir grafik modudur. Aynı zamanda hava durumu, çizim mesafesi ve diğer özellikleri günümüze daha uygun olarak iyileştirmektedir ve grafikleri daha gerçekçi bir hale getirmektedir. Ancak bu tarz grafik modlarını başarılı bir şekilde çalıştırabilmek için çok güçlü bir bilgisayarınız olması gerektiğini de belirtelim.

Thanos Mod

Thanos modu ile uzak mesafelere zıplayabilirsiniz ve Infinity Gauntlet güçlerini kullanabilirsiniz. Hatta gözünüzden lazer dahi atmanıza imkan vermekte olan bu mod Marvel yapımlarını sevenler için eğlenceli bir deneyim sunuyor. Öte yandan Inon Man Mark V modunu da kullanabilirsiniz. Söz konusu mod Iron Man zırh takımını vermeke, füze fırlatıcı, makineli tüfek gibi silahları kullanmanıza da imkan tanımakta olan bir moddur.

LSPD First Response

Oyuncuların Lost Santos’ta bir polis memurunun yerine geçmesini sağlamakta olan mod, bu bağlamda GTA 5 oyununu bir polis olarak oynamanızı , böylece olayları bir polis olarak ele almanızı sağlar. Bu bağlamda GTA 5 oyununda farklı bir deneyim yaşamak isteyenler bu moddan yararlanabilir. Polis olan oyunculara bir silah, bir ortak ve bir polis karakoluna erişim hakkı verilmekte olup, polis araçlarını kullanarak kanunları çiğneyen suçluları durdurup tutuklama imkanınız olmaktadır.

GTA V R.E.A.L. Mod

Bir VR modu olan GTA V REAL Mod, VR başlığı ile oyun oynama imkanını sağlar. Bu bağlamda genel deneyimi ve oynanış şeklini epey değiştirmekte olan mod ile kendinizi oyunun içinde hissetmeniz mümkün olmaktadır.

(Visited 6 times, 1 visits today)