Bu yazımızda eski telefonunuzu hızlandırmak için başvurabileceğiniz yöntemlere değiniyor, bu hususta bilgiler veriyoruz.

Android işletim sistemi günümüzde en yaygın mobil işletim sistemi konumunda olup, özellikle kullanıcılara geniş özgürlükler sağlamasıyla ön plana çıkmaktadır. Android telefonlar, pek çok cihazda olduğu gibi bir süre sonra eskimeye ve artık bazı fonksiyonları çok iyi yerine getirememeye başlar. Bu gibi durumlarda uygulanabilecek olan bazı yöntemler bulunmaktadır.

Arka plan işlemleri

Eski telefonunuzun daha iyi çalışmasını sağlayabilmek için arka plan işlemlerini sınırlandırabilirsiniz. Bu aynı zamanda telefonunuzun pil ömründe de önemli bir artı sağlayacaktır. Arka planda çalışan uygulama sayısını azaltın ve arka planda çalışan uygulamaların alışmalarını durdurarak telefonunuzun hızlanmasını sağlayın.

Güç tasarrufu

Android telefonunuzda güç tasarrufunu aktif hale getirerek cihazınızı daha az güç harcamasını sağlayın. Böylece telefonunuzun enerji açısından daha verimli bir hale bürünecektir ve şarjınız da daha uzun süre dayanacaktır. Ancak tam performansa ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda telefonunuzu güç tasarruf modundan çıkarmayı unutmayın.

Sade arka plan ve tema kullanın

Akıllı telefonunuzun arka planının animasyonlu olmamasına ve temanızın cihazınıza fazla yük bindirmemesine dikkat edin. Bu bağlamda sade bir arka plan ve tema kullanmayı tercih edin. Böylece telefonunuz daha az yorulacak ve haliyle daha az kasma yapacaktır.

Şarjdayken kullanmayın

Eski telefonunuzu şarj olduğu sırada kullanmak cihazın daha fazla ısınmasına ve kasma sorunlarına neden olabileceğinden eğer mümkünse telefonunuzu şarj olduğu sırada kullanmamaya özen gösterin. Telefonunuzu şarj ettiğiniz sırada kullanmamanız aynı zamanda kendinize telefonsuz vakit geçirmeye alışma konusunda da imkan tanımanızı sağlar.

Güncellemeleri Uygulayın

Eğer telefonunuzda uygulanması gereken güncellemeler bulunuyor ise ve uygulamadıysanız güncellemeleri uygulayarak daha hızlı bir telefon deneyimi yaşayabilirsiniz. Güncelleme yapmak için depolama alanınızı da yeterli miktarda boş alan kalacak şekilde tutmalısınız.

(Visited 15 times, 1 visits today)