Popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram üzerinde göndermiş olduğunuz takip isteklerini kontrol edebileceğiniz yöntem bulunmaktadır. Yeni içeriğimizde bu yöntem ile ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

Sosyal medya uygulamaları günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle son yıllarda Instagram uygulamasının çok yoğun bir kullanım oranının olduğu biliniyor. Her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmakta olan Instagram üzerinde bir kişiyi takip edebilmek için ilk olarak ona takip isteği göndermeniz gerekebilmekte olup, bu durumlarda göndermiş olduğunuz takip isteklerini bir süre sonra kaybedebiliyorsunuz çünkü Instagram üzerinde gönderilen her takip isteği hemen onaylanmayabiliyor ve hatta hiç onaylanmayabiliyor.

Eğer takip isteğini uzun bir süre önce gönderdiyseniz ve birden fazla kişiye karşı takip isteğinde bulunduysanız bu gibi durumlarda takip isteklerini aklınızda tutmanız son derece güç olacaktır. Bununla ilgili olarak Instagram üzerinde takip isteklerinizi kontrol edebileceğiniz bir kısım bulunmaktadır. Şimdi bu kısımdan hem mobil uygulama hem de web sürüm için ayrı ayrı bahsedeceğiz.

Uygulama üzerinden takip isteklerini kontrol etme:

İlk olarak Instagram uygulamanızı açınız. Sonrasında profilinize gidiniz. Sağ üst kısımda bulunmakta olan üç çizgi simgesinin üzerine dokununuz. Sonrasında Ayarlar kısmına dokununuz. Güvenlik ve Verilerine Eriş kısmına dokununuz. Mevcut Takip İstekleri seçeneğine gelerek ilgili bölümden göndermiş olduğunuz takip isteklerini kontrol edebilirsiniz.

Web sürüm üzerinden takip isteklerini kontrol etme:

Dilerseniz Instagram web sürümü üzerinden de takip isteklerini kontrol edebilirsiniz ve bunun çok hızlı bir yolu bulunmaktadır. Tarayıcıda zaten oturumunuzu açmış durumda iseniz tarayıcınızın adres çubuğuna direkt olarak  instagram.com/accounts/access_tool/current_follow_requests adresini yapıştırınız. İlgili bağlantı sizi direkt uygulama üzerinden takip isteklerini görüntüleyebileceğiniz bölüme götürecektir.

Böylece artık ilgili bölümler aracılığıyla göndermiş olduğunuz takip isteklerine ilişkin olarak verilere erişim sağlayabilirsiniz. Konuya ilişkin görüşlerinizi veya sorularınızı hemen aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 5 times, 1 visits today)