Önde gelen teknoloji markalarından Samsung, tuşlu telefonlarla ilgili olarak kritik bir karar aldı. Şirket artık tuşlu telefon üretimi yapmayacak. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Telefon dünyasında bir devrim niteliğinde olarak kabul edilen 3G teknolojisinden sonra telefonlar hızlı bir şekilde gelişim kaydederek günümüzdeki seviyeye kadar geldi. Günümüzde artık son derece büyük ekrana sahip olan, ekran kasa bakımından da oldukça iddialı olan , mini bilgisayar görevi gören telefonları kullanıyoruz.

Samsung markası Güney Koreli ünlü teknoloji şirketlerinden biri ve gelen bilgilere göre tuşlu telefon üretimi konusunda kritik bir karar aldı. Şirket, tuşlu telefon üretimini durduracağına yönelik olarak açıklama yaptı.

Her ne kadar global pazarda tuşlu telefonları ile gündemde olmasada Hindistan gibi pazarlarda tuşlu telefonlarını hala satmakta olan Samsung’un tuşlu telefonlarına yönelik satışlar, Hindistan’daki toplam tuşlu telefon satışının %20’sini oluşturmakta. Bu bağlamda Hindistan gibi pazarlarda tuşlu telefonlara hala çok büyük bir ilgi var. Ancak bu ilgi Samsung’u pazarda tutmaya yetmemiş gibi gözüküyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung, tuşlu telefon pazarında liderlik durumunu çoktan kaybetti ve bu durum tuşlu telefon pazarından çekilmesinde büyük etken olarak öne çıkıyor. Yine de Samsung’un %12 oranla en çok satanlar listesinde ikinci sırada yer aldığını belirtmek gerekiyor. Ancak tuşlu telefon alanındaki satışların istenen seviyede olmaması Samsung’un artık bu alanda kalmaması anlamına geliyor.

Tuşlu telefonlar, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber her ne kadar çoğu ülkede artık tarihin tozu raflarına karışmaya başlamış olsada insanların daha ucuz telefonlara ihtiyaç duyduğu pek çok pazarda akıllı telefonlar yerine tuşlu telefonlara hala ilginin yoğun düzeyde olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle gelir düzeyi düşük olan ülkelerde büyük bir ilgi gösteriliyor. Samsung’un aldığı bu kararın ise etkilerinin neler olacağını bekleyip göreceğiz. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 13 times, 1 visits today)