Xiaomi’nin Pad 6 modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğine ilişkin olarak yeni gelişmeler meydana geldi. Ürün için resmen tarih verildi. 

Teknoloji şirketlerinden Xiaomi’yi daha çok akıllı telefon alanında görüyoruz ancak şirketin tablet alanında da ciddi çalışmaları olduğu biliniyor. Bu bağlamda Xiaomi Pad 6 ürünü piyasaya sürülüyor.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro tabletlerinin tanıtımı gerçekleştirilmişti ve şimdi de Pad 6 serisi piyasaya sürülecek. Tabletin tanıtım tarihine ilişkin gelen bilgilere göre seri bu yılın Ağustos ayı içerisinde tanıtılacak. Yani ürünün tanıtılmasına üç aydan az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz.

Pad 6 tableti 22081283G model numarasıyla kendisini gösterirken EEC sertifikasyon belgeleriyle de ortaya çıktı. Tablette  MediaTek bir işlemci kullanıldığı öğrenilirken,  sahip olduğu teknik özelliklere ilişkin detaylı bilgilerin şu an için mevcut olmadığını belirtmek gerekiyor.

Pad 6 modeli , Pad 5 cihazının üst versiyonu olacak. Hali hazırda Türkiye pazarında da satılmakta olan Pad 5 ürünü 11 inç büyüklüğünde ekrana sahip olup cihazın ekranı 2560 x 1600 piksel çözünürlük kullanıyor. 13 MP ana kamera bulunmakta olan tablette 8 Megapiksellik de ön kamera yer alıyor. Cihazın arka kamerası ile 4K çözünürlüğüne video kaydı yapılabiliyor.

Tablette 33W hızlı şarjlı 8.720mAh pil  bulunmakta olup böylece uzun süre şarj olmadan kullanılabiliyor. 511 Gram ağırlığında olan tabletin boyutları : 254.69x 166.25mmx6.85mm  olup Dolby ses desteği bulunuyor ve böylece kaliteli bir ses alabilmek mümkün oluyor. Tabletin Türkiye pazarında 5.500 TL seviyesinden halen satılmakta olduğunu belirtelim.

Redmi markaları altında L81, L81A, L82 ve L83 model numaraları ile toplam dört tabletin tanıtılması da bekleniyor. Xiaomi Pad 6 modelinin ise iddialı bir fiyat ve iddialı bir tasarım yapısı ile gelmesi halinde hem ülkemizde hem de global pazarda ilgiyle karşılanacak bir model olacağı aşikar.

(Visited 12 times, 1 visits today)