Oyuncuların merakla beklediği video oyunlarından Final Fantasy 16 için yeni bir erteleme kararı alınmış durumda. İşte habere ilişkin detaylar…

Rol yapma oyunlarından Final Fantasy için yakında Final Fantasy 16 sürümü çıkacak olup, söz konusu sürüm PlayStation 5 için çıkacak ancak beklenenden daha geç gelecek. Eylül 2020’de duyurusu yapılan oyunla ilgili son bilgiler oyunun altı ay kadar daha geç çıkacağını, yani 2022 yılının bahar aylarında piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda yeni rol yapma oyununun geliştirme sürecindeki sıkıntılardan bahsedildi ve oyuncuların korktuğu erteleme açıklaması geldi.

Covid 19 etkileri dünya çapında kendisini gösteriyor. Söz konusu salgın yıllardır dünyanın başına çorap örmekte olup pek çok proje pandemi süreci nedeniyle sekteye uğruyor. Bu bağlamda pandemiden zarar görenlerden birisi de Yoshida olup, yaptığı açıklamada covid 19 nedeniyle iş gücünü merkeziyetsiz hale getirmek zorunda kaldıklarını ve bu durumun Tokyo’daki ofis ile iletişimi engellediğini, bunun da dış kaynak ortaklarından gelen varlık teslimatlarında gecikmelere neden olduğunu bildirerek oyunlarını ertelemek zorunda kaldıklarını duyurdu. Bu bağlamda PlayStation 5 için özel olarak piyasaya sürülecek olan Final Fantasy 16 oyununun çıkışının altı ay kadar ertelendiği açıklandı.

Final Fantasy’nin yeni sürümünü uzun süredir bekleyen oyuncular haber karşısında hayal kırıklığı yaşayacak olup, oyunun belirlenen yeni dönemde kesin olarak çıkacağına dair de şu an için bir varsayımda bulunulamıyor. Büyük çaplı bir oyun olduğundan ve dünyanın dört bir yanından evlerden yapılan çalışma ile geliştirildiğinden yeni sorunlarla karşılaşılma ihtimali bulunuyor. Bu arada oyunla ilgili son fragman ve bilgilerin Eylül 2020’de paylaşıldığını yani yaklaşık bir yıl üç aydır oyunun geliştirilme sürecinde en azından basınla paylaşılan kayda değer bir ilerlemenin gözükmediğini belirtmek gerekiyor. Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 18 times, 1 visits today)