Bu yazımızda fotoğraf ve videolardaki filigranın nasıl kaldırılabileceğine, filigran kaldırmak için neler yapılması gerektiğine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bir video veya fotoğraftaki filigranlar tadınızı kaçırabilir. Bu gibi durumlarda uygulanabilecek bazı adımlarla fotoğraf veya videoda yer alan filigranı kaldırabilirsiniz. Bunun için üçüncü taraf programları kullanmanız gerekecektir. Biz bu yazımızda iMyFone MarkGo programından bahsedeceğiz.

Filigran kaldırmak için kullanılabilecek olan popüler uygulamalardan biri iMyFone MarkGo olup, bu program ile hem bir fotoğrafın üzerinde filigran ekleyebiliyor hem de kaldırabiliyorsunuz. Üstelik bunu tek tıklama ile yapabileceğiniz kolay bir arayüzü bulunmaktadır.

iMyFone MarkGo programının ücretli abonelik ve ücretsiz deneme süresi olarak iki farklı kullanım yolu olduğunu belirtelim. Yani uygulamayı uzun süre boyunca ücretsiz olarak kullanabilmek maalesef mümkün değil.

iMyFone MarkGo Watermark Remover ile filigran kaldırma yöntemi:

Filigranı kaldırabilmek için ilk olarak iMyFone MarkGo Watermark Remover uygulamasını güvenilir internet sitesi aracılığıyla indirip kurun. Sonrasında indirmiş olduğunuz yükleme dosyasını çalıştırıp kurulum adımlarını tamamlayın. Ardından karşınıza ana menü gelecek olup ana menü dört kutucuktan oluşmaktadır. Ana menüde Remove Video Watermark seçeneğine tıklayarak herhangi bir videodaki filigranı kaldırabiliyorsunuz. Eğer video değil fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak istiyorsanız da Remove Image Watermark üzerinden fotoğraflardaki filigranı kaldırabiliyorsunuz. Size uygun olan kutucuğun üzerine tıklayarak devam edin ve sonra çıkan bölümden Add Video veya resim seçtiyseniz Add Image butonuna tıklayınız ve sonrasında filigranını kaldırmak istediğiniz medyayı seçiniz. Sonrasında Selection Tool sekmesindeki panel ile filigranın olduğu bölümü işaretleyip düzenleyebilirsiniz. İşlem bittiğinde sağ altta yer alan Export butonuna tıklayıp filigransız çıktıyı elde edebilirsiniz. Böylece filigransız görüntünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 40 times, 1 visits today)