Teknoloji şirketlerinden Vivo, Y74s 5G akıllı telefonunu tanıttı. Cihaz orta segment için kendisini gösterdi.

Vivo markası son zamanlarda akıllı telefon kategorisinde oldukça dikkat çekmekte olup şirket şimdi yeni bir orta segment telefon üzerinde çalışıyor.

Vivo markasının çalıştığı yeni akıllı telefon 5G desteğine sahip olup Vivo Y74s ismiyle kendisini gösterdi. 256 GB dahili depolama alanına sahip olan akıllı telefon yüksek şarj hızına sahip.

Vivo Y74s akıllı telefonunun Full HD+ çözünürlüğünde 60 Hz yenileme hızına sahip olan 6.58 inç büyüklüğünde LCD ekranı bulunmakta olup cihaz damla çentik tasarım yapısını benimsiyor. Telefonun arka bölümünde 50 ve 2 MP sensörlü çift kamera sistemi yer almakta olup sahip olduğu kameralar ile 1080p video kaydı gerçekleştiriyor. Full HD video kaydı hem ön kameradan hem de arka kameradan yapılabiliyor.

Akıllı telefonda kullanılan damla çentikli tasarım yapısı her ne kadar artık eskiyen bir yapı olarak düşünülsede genelde ekonomik ve hatta orta seviye telefonlarda kullanılmaya devam ediyor ve pek çok kullanıcının hoşuna giden bir tasarım yapısı olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Telefonun yonga setine ve diğer özelliklerine gelecek olursak; Cihazda Dimensity 810 yoga seti yer almakta olup bu yonga setine 8 GB RAM eşlik etmekte. microSD kart desteği bulunan akıllı telefonu harici depolama kartı ile 1 TB’a kadar genişletebilmek mümkün.

Yazılım olarak Android 11 tabanlı OriginOS 1.0 ile kutudan çıkan akıllı telefonda çift SIM kart yuvası, parmak izi sensörü, 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Böylece dileyen kullanıcılar ürünü kablolu kulaklık ile kullanabiliyor.

Mavi ve siyah renk seçenekleriyle kendisini gösteren akıllı telefonun bataryası ise 4100 mAh olup, 44Watt hızlı şarj edilebiliyor. Ürün bu bağlamda standart bir deneyim sunuyor.

(Visited 27 times, 1 visits today)