Teknoloji şirketlerinden Oppo, K9X akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefonun çıkış tarihi sosyal medya üzerinden sızdırıldı. İşte detaylar…

Teknoloji markalarından Oppo, Çin merkezli en büyük üreticilerden biri haline geldi. Ülkemizde de popüler olan Oppo markası şimdi yeni bir akıllı telefon piyasaya sürme niyetinde ve bu doğrultuda Oppo K9x akıllı telefonuyla geliyor.

Akıllı telefon alanına K9x ile yeni bir hareketlilik getirme hedefinde olan Oppo, son zamanlarda Pazar payını iyiden iyiye arttırdı ve yeni cihazlar sunmak ile ilgili oldukça kararlı hareket ediyor. Oppo K9x olarak piyasaya sürülecek olan akıllı telefon hakkında Weibo üzerinden yeni bilgiler paylaşıldı. Böylece telefon için adeta geri sayıma geçildi.

Oppo K9x akıllı telefonunun 12 Aralık günü satışa sunulması bekleniyor. Ürünün fiyatlarına ilişkin de bazı sızıntılar bulunmakta olup, gelen bilgilere göre Oppo, telefonu agresif bir fiyattan satışa sunarak piyasadaki dengeleri bozmak niyetinde. Telefonun başlangıç versiyonunun yaklaşık 3000 TL değerinde olması beklenirken, diğer iki sürümünün ise 3.300 TL ve 3.800 TL seviyesinde olması bekleniyor. Başlangıç sürüm 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı içermekte olup, ortanca sürüm 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı, üst paket ise 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı kullanıyor.

Teknik özellikleri nasıl olacak?

Oppo K9x teknik özelliklerine ilişkin gelen bilgilere göre cihazın ekranı 6.5 inç büyüklüğünde olacak ve 120 Hz tazeleme hızı bulunacak. LCD panele sahip olan ekranı Dimensity 900 yonga seti besleyecek. Oppo telefonda parmak izi okuyucusuna ise yan tarafta yer vermekte olup, bu bağlamda günümüz tasarım trendini takip ediyor gibi gözüküyor. Ancak gelen bilgiler telefonun NFC özelliğinden yoksun olarak piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Yeni Oppo telefonunda 5000 mAh batarya bulunması bekleniyor ve bataryanın 30 Watt VOOC 4.0 hızlı şarj desteğinin olacağı sızdırıldı. Cihazın arka kamerası ile ilgili fazla detay yok ancak gelen bilgiler 64 MP OmniVision ana kamerasının bulunacağını gösteriyor. Telefonda 16 MP Sony IMX471 sensörlü selfie kamerasının bulunması bekleniyor.

(Visited 40 times, 1 visits today)