Samsung’un Galaxy F13 akıllı telefonuna yönelik olarak yeni bir gelişme meydana geldi. Cihaz resmen tanıtıldı. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında popüler üreticilerden biri konumunda olan Samsung’un Galaxy F13 akıllı telefonu bir süredir konuşuluyordu ve cihazın tanıtımı en sonunda yapıldı. Böylece cihaza ilişkin detaylar belirlendi.

Galaxy F13 ekran özellikleri

Tanıtımı yapılan F13 akıllı telefonu 6.6 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Ürünün ekranı 2408x1080p çözünürlüğünde olup 60 Hz tazelemeli LCD ekranı bulunuyor. Telefonda ekran koruması olarak ise Gorilla Glass 5’e yer veriliyor. Ürün kamera tarafında standart bir deneyim sunacak olan büyük ekranlı akıllı telefonlardan hoşlanan kullanıcıların beğenisini kazanacak.

Yonga seti ve diğer özellikler

Akıllı telefonda yonga seti olarak Samsung imzalı Exynos 850 kullanılıyor. Bu yonga setinde Mali G52 GPU’ya yer veriliyor. Akıllı telefonda RAM olarak 4 GB bellek bulunmakta olup, 64 GB ve 128 GB dahili depolama olmak üzere iki farklı depolama alanı sürümü bulunuyor. Telefonun hafızası 1 TB’a kadar artırılabiliyor.

Cihazda kamera olarak 1.8 diyafram açıklığında 50 MP ana kamera bulunmakta olup buna 5 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera eşlik ederken telefonun ön tarafında ise f/2.2 diyafram açıklığı bulunmakta olan 8 MP selfie kamerası bulunuyor.

6000 mAh bataryaya yer verilmekte olan akıllı telefonda işletim sistemi olarak ise Android 12 kullanılıyor. Çift SIM kart desteği bulunmakta olan akıllı telefon modeli, yana monte parmak izi sensörü içeriyor. Ürün çift 4G VoLTE bağlantısı sunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Galaxy F13 akıllı telefonunun fiyatı 150 Dolar olarak belirlendi. Ürünün pazarda nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı merak ediliyor.

(Visited 13 times, 1 visits today)