Teknoloji şirketlerinden Samsung, Galaxy Tab A7 Lite isimli tablet modeli için yeni bir yazılım güncellemesi ile kendisini göstermiş olup güncelleme OTA üzerinden yayınlanmaya başlandı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung gerek akıllı telefon gerekse tablet sektöründe yeni ürünler ortaya koymaya ve eski ürünleri için de güncellemeler sunmaya devam ederken, şirketin yazılım güncellemeleri konusunda özellikle son aylarda epey başarılı olduğu biliniyor. Samsung markası bu sefer de Galaxy Tab A7 Lite isimli tablet modeli için bir güncelleme yayınladı.

Galaxy Tab A7 Lite, Android 12 Güncellemesi Aldı

Samsung markası geçtiğimiz Mayıs ayında Tab A7 Lite tabletini Android 11 tabanlı One UI 3.1 ile duyurmuştu ve cihaz için sürpriz bir yazılım güncellemesine yer verdi. Söz konusu güncelleme One UI 4.1 tabanlı Android 12 sürümünü getirirken, güncelleme Temmuz 2022 Android güvenlik yamasını da içerisinde barındırmaktadır. Böylece kullanıcılar hem daha fonksiyonel ve hızlı bir Galaxy Tab A7 Lite’a kavuşmakta, hem de güvenlik anlamında daha iyi bir tablete sahip olmaktalar.

Yayımlanan yazılım güncellemesinin yapı numarası T225XXU1BVGB olup güncelleme kademeli bir şekilde dağıtılmakta. Şimdilik Almanya ve Hong Kong’da indirilmek için sunulan güncellemenin diğer ülkeler için ne zaman geleceği bilinmemekte olup, güncellemenin cihazınıza gelip gelmediğini kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne girerek manuel olarak kontrol sağlayabilmeniz mümkündür.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite özelliklerini hatırlayalım

Cihazda 8.7 inç büyüklüğe sahip olan 1340×800 piksel çözünürlüğünde TFT ekran bulunmakta ve sekiz Çekirdekli MediaTek Helio P22T (MT8768T) yonga setine sahiptir. 3 GB RAM / 32 GB depolama yer alan modelde 4 GB RAM / 64 GB depolama seçenekleri bulunmaktadır. Ürünün hızlı şarj destekli 5100 mAh bataryası mevcut olup 8 MP arka kameraya ve 2 MP ön kameraya sahiptir.

(Visited 16 times, 1 visits today)