Teknoloji şirketlerinden Google, Pixel 6a telefonuna yönelik olarak yeni Android 13 Beta güncellemesine yer verdi. Telefon için geçtiğimiz günlerde ilk OTA güncellemesi de yayımlanmıştı.

Android işletim sisteminin sahibi olan Google, Pixel markası altında Android işletim sistemli akıllı telefonlar da sunmaktadır ve bu bağlamda geçtiğimiz süreçte Pixel 6a isimli yeni telefonunu piyasaya sürmüştü. Şimdi yeni bir gelişme daha yaşandı.

Akıllı telefonun duyurulmasından kısa bir süre sonra ilk OTA güncellemesini almıştı. Şimdi gelen bilgiler de cihazın artık Android 13 Beta programının bir parçası haline geldiği yönünde. Gelen bilgilere göre Pixel 6a telefonuna Android 13 işletim sistemi beta sürüm olarak geldi. Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 13, böylece Pixel 6a kullanıcılarınca kullanılabiliyor. Pixel 6a telefonunda Android 13 deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar Android beta web sayfasını ziyaret edebilirler. Android beta sayfasında uygun cihazların kontrolünü yapıp kayıtlı bir Pixel 6a’nız bulunduğu taktirde OTA güncellemesini birkaç dakika içerisinde alabilirsiniz. Yayımlanan güncellemenin içerisinde Ağustos ayı güvenlik düzeltme eki de yer almaktadır.

Google Pixel 6a Özelliklerini Hatırlayalım :

Google’ın Pixel 6a telefonunda 6.1 inç büyüklüğünde 1080×2400 piksel çözünürlüğünde ekran bulunmaktadır. 60 Hz tazeleme hızı sunmakta olan akıllı telefon 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri ortaya koymaktadır. Dahili depolama alanı 128 GB olan modelde 4410 mAh büyüklüğünde, 30W hızlı şarj destekli batarya bulunmaktadır. Cihaz 4K 60fps- 1080p 240 fps ve HDR video kaydedebilme yeteneğine sahip olmasını sağlayan 12 Megapiksel geniş açı + 12.2 Megapiksel ultra geniş açı arka kamera platformuna sahiptir. Telefonun ön yüzünde ise 8 Megapiksellik selfie kamerası bulunmaktadır. Google’ın çiçeği burnundaki telefonu için uzun bir süre güncelleme desteğinin sunulması beklenmektedir. Habere dair yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından yazmayı ihmal etmeyiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)