Google, Pixel 6A akıllı telefonunun tanıtımını resmen yaptı. Böylece telefona ilişkin ayrıntılar belirlendi.

Son zamanlarda oldukça konuşulan Pixel 6A akıllı telefonunun tanıtımı en sonunda gerçekleştirildi. Böylece cihaza ilişkin detaylar belli oldu.

Pixel 6A akıllı telefonu, Pixel 6 serisinde bulunmakta olan Tensor işlemciden güç almakta olup, telefonun tanıtımı Google I/O etkinliği esnasında yapıldı. Resmi olarak tanıtılan akıllı telefonda 6.b1 inç büyüklüğünde OLED paneline ship olan Full HD + çözünürlüklü 60 Hz tarama hızında çalışan ekran bulunuyor.

Yazılım ve diğer tüm özellikler

Telefonda yazılım olarak Android 12 işletim sistemi kullanılıyor. 6 GB RAM’e sahip olan akıllı telefonda 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Telefonun ana kamerası OIS desteğine sahip olup, cihaz 12 MP çift arka kamera kullanıyor. Telefonun ön yüzünde ise bir adet 8 Megapiksel çözünürlüğe sahip olan kamera bulunuyor. Telefonda ekran içi parmak izi tarayıcısı mevcut. Cihazın suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası bulunuyor. Aynı zamanda stereo hoparlöre sahip olması ile etkili bir ses deneyimi sunmaya müsait bir ürün.

Akıllı telefon yonga seti olarak Google Tensor işlemciden yararlanıyor. Bu işlemcinin 2x 2.80GHz Cortex-X1 + 2 x 2.25GHz Cortex-A76 + 4 x 1.80GHz Cortex-A55 gibi teknik fonksiyonları bulunuyor. Telefonda grafik birimi olarak ise Mali-G78 MP20 GPU yer alıyor.

21 Temmuz’da dağıtımına başlanacak

Telefon tebeşir, adaçayı, kömür gibi farklı renk seçenekleriyle satılacak olup, resmi olarak satışına 21 Temmuz günü başlanacak. Akıllı telefonun Türkiye pazarında resmi olarak satışa sunulması ise beklenmiyor. Cihaz 4306 mAh büyüklüğünde 18 Watt hızlı şarj destekli bir bataryaya sahip. Telefonun çit SIM kart desteği bulunmakta olup böylece birden fazla SIM kart kullanabilme imkanınız bulunuyor.

Google, Pixel 6a akıllı telefonu için beş yıl boyunca güncelleme desteği de sunacak. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

(Visited 50 times, 1 visits today)