Akıllı telefon alanında pastadan daha büyük bir dilim kapmak isteyen Sony bununla ilgili olarak çalışmalarını yürütüyor ve şimdi de Xperia Ace 3 telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi.

Günümüzün popüler teknoloji markalarından biri olan Sony, akıllı telefon alanında Xperia serisi ile kendisini göstermekte olup, şimdi de Ace 3 akıllı telefonunu tanıttı.

Tanıtılan Ace 3 akıllı telefonunun 162 Gram ağırlığı bulunmakta olup, cihaz Gorilla Glass Victus korumalı HD+ çözünürlüklü 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Telefonun su damlası çentikli tasarım yapısı bulunuyor. Çentiğin üzerinde 5 Megapiksellik ön kamera yer alıyor. Arka bölümünde ise tek kameraya yer veriliyor ve kameranın 13 Megapiksel çözünürlüğü bulunuyor. Yonga seti olarak Snapdragon 480 5G içermekte olan akıllı telefon, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı kullanıyor. MicroSD kart desteği sayesinde depolama alanını genişletebilmek de mümkün oluyor.

Xperia Ace 3 modelinde batarya olarak 5000 mAh büyüklüğe sahip pil yer alıyor. Ürünün ekranı 5.5 inç büyüklüğünde olup pek çok telefona göre daha ufak bir ekrana sahip olduğu düşünüldüğünde bataryasının büyük olması dikkat çekiyor. Sony bu konuda etkili bir tasarım dili konuşturmuşa benziyor ancak telefonun kullanımı esnasında meydana gelebilecek olan olası batarya patlaması veya bozulması durumlarında şirket kötü bir durumda da kalabilir. Bu konuda bir risk aldığı söylenebilir.

Yazılım olarak Android 12 işletim sistemi kullanmakta olan akıllı telefon, güncellemelerden uzun bir süre boyunca faydalanacak. Akıllı telefonun ölçülerinin ise 140 x 69 x 8.9 mm olduğunu belirtelim. Genel olarak giriş seviyesi özelliklere sahip olmasına rağmen 5G destekleyen akıllı telefon, böylece ileriye dönük ancak biraz daha hesaplı ve ufak ekranlı telefon isteyenlerin dikkatini çekebilecek niteliklere sahip.

Fiyatı ne kadar?

Xperia Ace 3 akıllı telefonunun fiyatı 265 Dolar olarak belirlenmiş durumda. Telefon ilk olarak Japonya’da ön sipariş almakta olup, Haziran ayının ortalarında da raflardaki yerini alacak.

(Visited 21 times, 1 visits today)