Bu yazımızda uygulayacağınız birkaç basit adımla görsellerde arka plan silme işlemini nasıl yapabileceğinize değiniyoruz. İşte konuya dair ayrıntılar…

Günümüzde görsellerle alakalı işlemleri hızlı ve kolayca yapabiliyoruz. Buna görsellerde arka plan silme işlemi de dahil olup, günümüzde eskiden saatlerimizi alabilecek olan arka plan işlemini artık tek tuşla yapabiliyoruz.

Görsellerde arka plan silme işlemini uygulamak için yararlanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor. Hali hazırda bu işlemi kolayca uygulamanız sağlayacak pek çok araç bulunmaktadır. İlk olarak remove.bg aracı ile arka plan silmeye değinecek olursak;

Remov.bg kullanarak arka plan silmek:

İlk olarak remove.bg resmi sitesini açıp sitenin tam ortasında yer alan Upload Image butonuna tıklıyoruz. Ardından arka planını kaldırmak istediğimiz görseli seçerek Aç butonuna tıklıyoruz. Sonrasında programın PNG fotoğrafınız üzerinde yaptığı işlemin tamamlanmasını bekliyoruz ve Download butonuna tıklayarak bilgisayarımıza arka planı kaldırılmış haldeki görselimizi eklemiş oluyoruz.

Zyro kullanarak görsellerde arka plan silmek :

İlk etapta Zyro resmi web sitesini açın. Görsel yükle butonuna tıklayarak arka planını silmek istediğiniz görseli yükleyiniz ve çıkan ön izleme ekranında yer alan butona tıklayarak işleminizi yapabilirsiniz. Yine de Zyro’nun bahsettiğimiz diğer programlara nazaran daha kısıtlı imkanlar sunmakta olduğunu belirtelim. Yapay zeka ile görselinizi PNG formatına dönüştürmenize imkan tanımakta olan Zyro, dönüştürme işleminden sonra herhangi bir ayrım yapma imkanı sunmamaktadır.

Pixlr kullanarak arka plan silmek:

İlk olarak Pixlr web sitesine gidiniz ve Resmi Aç butonuna tıklayıp yüklemek istediğiniz görseli seçiniz. Birkaç saniye içerisinde hazırlanan görselinizi sağ tarafta bulunan İndir butonuna basarak indirin. Pixlr aracı ile yüklemiş olduğunuz görseldeki ana özneyi kolayca seçebilirsiniz ve arka plan silme işlemini uygulayabilirsiniz. Tamamen yapay zeka ile uygulayabileceğiniz bu işlemi sadece birkaç saniyede yapabilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)