Yeni içeriğimizde hard diskten ses geldiği zaman yapılması gerekenlere değiniyoruz. Hard diskten ses gelme nedeni nedir? Hard diskin bozulduğunu mu gösterir? İşte ayrıntılar…

Hard diskten ses gelme problemi meydana geldiği zaman neler yapabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte har diskten ses gelme sorununa ilişkin bilinmesi gerekenler : Depolama araçları gerek kullanım amacı, gerekse özellikleri ile çok fazla modele sahip olup, geçmişten günümüze kadar ilerlemekte olan teknolojiler dahilinde her geçen gün daha iddialı modellerle karşılaşıyoruz. Bu durumda hard diskte sorun yaşanma ihtimali de azalsada yine de hard diskten ses gelmesi gibi sorunlar günümüzde de görülebiliyor.

Sahip olduğunuz hard disk cihazından anormal bir ses gelmeye başladı ise bir arıza meydana gelmiş olabilir. Bu araçlar normalde sessiz bir çalışma performansına sahip olup, veri transferi yapılması halinde ufak sesler gelebilsede sürekli olarak veya sıklıkla anormal sesler geldiğinde duruma bir el atmanız gerekebilir. Hard diskten anormal sesler gelmeye başlaması durumu hard diskinizin bozulmaya başladığının bir göstergesidir ve önlem almayı gerektirmektedir.

İlk olarak verileri yedekleyin

Hard diskinizden anormal sesler gelmeye başladıysa ilk olarak hard diskinizin içerisinde yer alan verilerinizi farklı bir cihaza yedeklemeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü hard disk bilgisayarın aslında en önemli parçasıdır çünkü tüm verileri içerisinde barındırır. Verilerin kaybı size maddi kayıptan daha fazla sorun yaşatabilir ve daha çok üzülmenize neden olabilir. Bu nedenle hard diskinizi tamir ettirmeye karar vermeden önce mutlaka verilerinizi güven altına alın.

Hard disk onarma işlemini kullanıcı olarak kendiniz de yapmak isteyebilirsiniz ancak bu işin ehli değilseniz oldukça zorlanacağınızı ve hard diskinizi baha da kötü hale getirebileceğinizi belirtmemiz gerekiyor. Oluşan sorunlarda yardım alabileceğiniz , bu konuda uzman firmalara danışarak teknik destek alabilirsiniz. Hard disk parçaları çok hassas yapıda olduğundan bozulma riski her zaman yüksektir ve uygun ekipman ile yeterli bilgiye sahip profesyonellerce onarım işleminin uygulanması gerekir.

(Visited 8 times, 1 visits today)