Teknoloji markalarından Huawei’nin Mate Xs 2 modeline dair ön incelememize ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar…

Akıllı telefon alanında katlanabilir ürünlere yönelik ilginin her geçen gün biraz daha arttığı bilinen bir gerçektir. Katlanabilir telefonlar her geçen gün daha cazip bir hale gelmektedir ancak yaygınlaşmalarının önündeki engel üretim hızı ve fiyattır.

Kitap şeklinde içe doğru katlanan yapı sunabilen katlanabilir telefonlar bulunmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak Galaxy Fold 4 ve Huawei Mate X2 cihazlarını gösterebiliriz .Bir diğer model ise diklemesine içe doğru katlanan modeller olup bunlara örnek olarak da P50 Pocket ve Galaxy Z Flip 4 telefonları gösterilebilmektedir. Katlanabilir telefon kategorisinde tasarımsal olarak büyük bir farklılık ortaya koyan Mate Xs 2 ise dışa katlandığı zaman ve tam olarak açıldığında oluk şeklinin minimize edilmesini sağlar. Daha sert bir cam koruyucu ile ekranın korunmasını daha mümkün bir hale getirir ve başarılı bir korumaya imkan tanımış olur.

Mate Xs 2 akıllı telefonunda yonga seti olarak Sekiz Çekirdekli Snapdragon 888 4G 5nm işlemci, Adreno 660 GPU kullanılmaktadır. Katlandığında 6,5 inç (2480 × 1176 piksel) OLED 120Hz ekran, açıldığında 7,8 inç (2480 × 2200 piksel) OLED 120Hz ekran yapısına kavuşmakta olan akıllı telefon 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı sunmaktadır. 8 GB LPDDR5 RAM / 512 GB UFS 3.1 depolama alanı ile gelmekte olan akıllı telefonda 256 GB’a kadar genişletilebilen bellek yer almaktadır. Hibrit Çift SIM (nano + nano / NM kartı desteği yer alan akıllı telefonda çift hoparlöre yer verilmektedir ve böylece cihaz hoparlör performansı bakımından tatmin edebilecek seviyededir. Telefonda 4600 mAh batarya yer almaktadır ve cihazın sahip olduğu pil 66W hızlı şarj desteği de sunmaktadır. Ürünün ağırlığı ise 255 Gram olarak ölçülmüştür.

(Visited 7 times, 1 visits today)