Xiaomi’nin 12S Ultra modeli ile Vivo’nun X80 Pro cihazlarını karşılaştırıyoruz. İşte iki akıllı telefonun sahip olduğu özelliklere ilişkin karşılaştırmamız…

Xiaomi’nin 12S Ultra modeli tasarım olarak siyah ve yeşil tonlarında seçenekle gelirken X80 Pro modelinin mavi, turuncu ve siyah renk seçenekleri vardır. 12S Ultra, öncekiler gibi Corning Gorilla Glass Victus tarafından korunurken, Vivo modelinin arkasında Schott Xensation Up koruyucu cam sunmaktadır. Her iki telefon da çizilmelere karşı koruma konusunda başarılı olan modellerdir.

Xiaomi 12S Ultra, Quad HD+ çözünürlüğe (1440 x 3200p), 120Hz uyarlanabilir yenileme hızına sahip olan bir akıllı telefon modelidir. Cihazın ekran büyüklüğü 6.73 inç olup, AMOLED panel ile birlikte gelir. Vivo X80 Pro modeli ise 120Hz yenileme hızı, HDR10+ ve 1500 nit en yüksek parlaklığa sahip 6.78 inç AMOLED panel kullanmaktadır. X80 Pro modelinin ekranı eser miktarda daha büyüktür.

Xiaomi 12S Ultra telefonunda yonga seti olarak Snapdragon 8+ gen 1 işlemci yer almaktadır. Vivo X80 Pro modelinde ise birkaç ay önce duyurusu gerçekleştirilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti kullanılmaktadır. İki yonga setine baktığımız zaman 12S Ultra modelinin daha iyi performans sunabildiğine ve aynı zamanda önemli seviyede daha iyi verimlilik sağladığına dikkat çekmemiz gerekiyor. Xiaomi 12S Ultra, RAM ve depolama alanı tarafında 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB depolama alanıyla birlikte gelir. Vivo modelinde de yine aynı bellek ve depolama alanı yapılandırması yer alıyor. İki akıllı telefonda da UFS 3.1 depolama standartına yer verilmektedir.

İşletim sistemi konusunda farklılıklara baktığımız zaman ise Xiaomi 12S Ultra modelinin Android 13 tabanlı MIUI 13 üzerinde çalışırken, Vivo X80 Pro modelinin Android 12 tabanlı FunTouchOS 12 ile birlikte geldiğini söyleyebiliriz. İki ürün de yazılımsal açıdan uzun süre desteklenecektir.

(Visited 8 times, 1 visits today)