Akıllı telefon üreticilerinden Huawei’nin P20 Lite telefonu için yeni bir güncellemeye yer vermesi dikkat çekti. İşte güncellemeye ilişkin ayrıntılar…

Telefon alanında önde gelen markalardan biri olan Huawei, ABD ambargosuna maruz kalmadan önce daha başarılı idi. Şirket özellikle P20 Lite gibi modelleriyle bir dönem dikkatleri toplamıştı ve şimdi telefon için yeni yazılım güncellemesi yayınlayarak dikkat çekti.

P20 Lite modeli her ne kadar eski bir cihaz olmasına rağmen yeni bir güncelleme aldı. Bütçe dostu bir telefon almak isteyen kullanıcıların bir dönem en çok tercih ettiği telefonlarından biri olan P20 Lite hala Huawei tarafından kaderine terk edilmemiş durumda ve yayınlanan yeni güncelleme de bunu gösteriyor.

Güncellemenin detayları

P20 Lite güncellemesinin dosya boyutu 226 MB olup, güncelleme EMUI 9.1 tabanlı 9.10.401 sürümünü taşımakta. Sürpriz bir güncelleme olarak nitelendirilen yazılım güncellemesinin içerisinde Ocak 2022 güvenlik ve gizlilik yamaları bulunuyor.

Güncelleme güvenlik düzeltmelerine odaklanmakta olup, bunun yanında bazı kararlılık iyileştirmeleri de bulunuyor. P20 Lite kullanıcıları yazılım güncellemesinin cihazlarına gelip gelmediğini kontrol etmek için Ayarlar menüsüne göz atarak manuel yükleme sağlayabilir.

P20 Lite Teknik Özelliklerini Hatırlayalım:

Hauwei p20 Lite telefonunun 5.84 inç büyüklüğü sahip olan Full HD+ çözünürlüklü ekranı bulunuyor. Cihazın ekranı 2.D kavisli yapıda ve ürün Huawei Kirin 659 işlemciyle çalışıyor. Telefon 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olup, cihazın depolama alanı harici microSD kart ile 256 GB’a kadar genişletilebiliyor. Ürünün çift SIM kart desteği bulunuyor. Arkasında parmak izi sensörü bulunan telefon kamera tarafında LED flaş destekli 16 MP ana lense sahip ve ona 2 MP ikinci kamera eşlik ediyor. Telefonun ön tarafında ise 16 Megapiksel çözünürlüğünde bir adet selfie kamerası bulunuyor. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 16 times, 1 visits today)