Samsung’un Galaxy Z Fold 4 akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özellikler belirlenmiş durumda. Cihaz katlanabilir yapıda olup, teknik özelliklerine ilişkin detaylara değiniyoruz.

Akıllı telefon alanında en önde gelen markalardan biri olarak kabul gören Samsung, bilindiği üzere Z Fold serisi dahilinde katlanabilir akıllı telefonlarını da satmakta. Ağustos ayında Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ü tanıtması beklenen şirket, yeni akıllı telefonuyla da bir hayli iddialı geliyor.

Galaxy Z Fold 4’ün özellikleri

Sahip olduğu pek çok teknik özellik belirlenmiş olan Galaxy Z Fold 4 katlanabilir telefonu 7.6 inç büyüklüğünde QXGA+ çözünürlüğünde Super AMOLED ekran kullanıyor. Telefonun iç ekranı 120 Hz tarama hızını destekliyor. Dış kısımdaki ise 6.2 inç büyüklüğünde olup Full HD+ çözünürlüğe sahip ve 120 Hz tarama hızı destekliyor.

Akıllı telefonda yonga seti olarak Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci 4 nm’de üretiliyor. Telefon Snapdragon 8 Gen 1’e nazaran yüzde 15 performans artışı ve yüzde 20 oranında verimlilik sunmakta. Akıllı telefonun , Z Fold 3’e göre özellikle kamera tarafındaki yükseltmeleri dikkat çekiyor. Cihaz 50 Megapiksel ana lense sahip olacak ve ona ek olarak 12 MP ultra geniş açılı lens ve 12 MP 3x optik zoomlu telefoto kamera lensi ile gelecek. Cihazın ön yüzünde de iki adet ön kamera bulunacak. Cihazın iç ekranının altına yerleştirilen ön kamera 16 MP olup dış ön kamerası ise 10 megapiksel çözünürlüğünde çekim yapabiliyor.

Akıllı telefonun bataryası 4400 mAh büyüklüğünde ve 25 watt hızlı şarj desteğine sahip. Telefon yazılımsal olarak ise Android 12 tabanlı One 4.1 sürümü ile piyasaya sürülecek. Ürün stereo hoparlörüne sahip olacak ve bunun yanında suya ve toza karşı da koruması bulunacak. Cihazın Ağustos ayı içinde resmen tanıtılması bekleniyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)