Bu yazımızda İngilizce konusundaki seviyenizi nasıl ücretsiz bir şekilde ölçebileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte konuya dair tüm detaylar…

İngilizce seviyesi bakımından hangi seviyede olduğunuzu ölçmek, İngilizce öğrenmeden önce yapılması gereken bir husustur. Çünkü İngilizce seviyenizi ölçmeden nasıl bir yol izleyebileceğiniz konusunda bilgi sahibi olamazsınız.

Günümüzde pek çok dil öğrenme uygulaması ve internet sitesi tarafından İngilizce seviyenizi ölçmek adına çeşitli servisler bulunuyor. Ancak bunların bazılarında İngilizce seviyeniz örneğin B1 , bazılarında da A1 çıkabilmektedir. Bunun nedeni bazılarının basit bazılarının ise daha zor sorular sormasıyla ilgilidir.

İngilizce seviyesini tespit edebilmek için kullanılabilecek en iyi yol TOELF ve IELTS sınavlarına katılmaktır. Bu sınavlar tüm dünyada dil seviyenizi tespit edebilmenizi sağlayacak sertifikalar verebilen programlardır. Şirketler dil seviyenizi kanıtlayabilmek amacıyla kurumlardan almış olduğunuz puanlara bakar fakat sınavlar Türkiye üzerinde epey pahalı sınavlar olup hazırlanma süreci zordur. Yine de İngilizce seviyenizi ölçebilecek pek çok farklı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz platformun da elbette yer aldığını söyleyebiliriz.

İngilizce seviyenizi Ücretsiz Olarak Ölçebileceğiniz Platformlar:

EnglishScore

Uygulamaya giriş yaptığınız zaman ilk olarak ne için İngilizce kullanacağınız sorulmaktadır. Uygulama İngilizce seviyenizi ölçtüğünüzde size sertifika vermektedir. Ancak sertifikayı alabilmek için kameranızın açık olması gerekir. Sınav esnasında kamera sizi göremez ise sınav otomatik olarak duracaktır.

Oxford Online English

Dil bilgisi, kelime, dinleme, okuma gibi testler yapmayı sağlayan bu internet sitesi İngilizce seviyenizi ölçebilmek için kullanabileceğiniz en iyi servislerden biri olarak öne çıkmaktadır. İnternet sitesini ziyaret ederek doğru sonuçlara yakın sonuçlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Cambridge English

Ücretsiz olarak İngilizce seviyenizi tespit etmenize imkan tanımakta olan Cmbridge English yazılımı diğre uygulamalarda olduğu gibi niçin seviyenizi ölçmek istediğinizi seçmenizi sağlamaktadır. Bu internet sitesi ile seviyenizi tespit edebilir ve ona göre bir yol çizebilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)